MIGUEL MEDINA
LUDA ZAVRŠNICA BAYERNA

Klopp je opet pogodio! Novo pojačanje Liverpoola uništava protivnike: ‘Ovo je moj stil igranja nogometa!‘

Na svim terenima Lige prvaka bio je vatromet golova, a Bayern i Liverpool bili su posebno raspoloženi
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. studeni 2020. 23:47

ATALANTA - LIVERPOOL 0:5 (0:1 - Jota (16), 0:2 - Jota (33), 0:3 - Salah (47), 0:4 - Mane (49), 0:5 - Jota (54)

Atalanta (3-4-1-2): Sportiello - Toloi, Palomino, Djimsiti - Hateboer (od 81. Depaoli), Pašalić (od 63. Malinovsky), Freuler, Mojica (od 81. Ruggeri) - Gomez (od 81. Lammers) - Muriel (od 53. Pessina), Zapata. Trener: Gian Piero Gasperini.

Liverpool (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold (od 82. N. Williams), R. Williams, Gomez, Robertson (od 66. Keita) - Jones, Henderson (od 66. Milner), Wijnaldum (od 82. Tsimikas) - Salah, Jota (od 65. Firmino), Mane. Trener: Jurgen Klopp

Ubojiti Portugalac Diogo Jota

Liverpool je 'petardom' pregazio Atalantu u čijim je redovima Mario Pašalić odigrao 63 minute. Redsi su projurili Bergamom na pogon sjajnog Portugalca Dioga Jote koji je zabio hat-trick, po jednom su poentirali Salah koji je sam istrčao kontranapad od centra igrališta, a jedan pogodak dodao je Sadio Mané.

Portugalac je u sjajnoj formi, na posljednje četiri utakmice, u prvenstvu i LP, uvijek se upisivao u strijelce, te je skupio šest golova.

- Postizanje pogodaka je moj način igranja nogometa. Sretan sam zbog ovog, sjajna pobjeda na gostovanju u Ligi prvaka, dobar trenutak i dobra noć – komentirao je Jota.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

RB SALZBURG - BAYERN 2:6 (1:0 – Berisha (4), 1:1 – Lewandowski (21-11 m), 1:2 – Kristensen (44-ag), 2:2 – Okugawa (66), 2:3 – Boateng (79), 2:4 – Sane (83), 2:5 – Lewandowski (88), 2:6 – Hernandez (90+2).

RB SALZBURG (4-2-2-2): Stanković – Kristensen, Ramalho, Wober, Ulmer – Camara, Junuzović (od 65. Okugawa) – Mwepu, Szoboszlai – Berisha (od 76. Onguene), Koita (od 65. Okafor). TRENER: Jesse Marsch.

BAYERN (4-2-3-1): Neuer – Pavard (od 74. Sarr), Boateng, Alaba, Hernandez – Kimmich, Tolisso (od 75. Martinez) – Gnabry (od 90+1. Costa), Müller (od 90+1. Musiala), Coman (od 75. Sane) – Lewandowski. TRENER: Hansi Flick.

KRUGFOTO

Malo tko bi nakon 2:6 rekao da je RB Salzburg namučio aktualnog prvaka Europe, ali Bayern je do visoke pobjede u Austriji stigao tek u posljednjih desetak minuta, kad je do vrha napunio domaću mrežu.

Bayern je razbio Salzburg sa 6:2, ali domaćini su vodili 1:0 golom Berishe u 4. minuti, pa i poravnali na 2:2 u 66. minuti pogotkom Japanca Okugawe. No, u zadnjih 20 minuta primili su čak četiri gola - Boateng (79), Sané (83), Lewandowski (88) i Hernández (90'+2).

- Bila je to teška utakmica kako se i očekivalo, Salzburg je igrao vrlo dobro. Imali smo dobrih i loših faza, osobito u nastavku, ali smo na kraju zaslužili pobjedu. Mi nikad ne odustajemo. Znali smo da će oni odigrati intenzivnu utakmicu, pritisnuti jako i umoriti se. To smo na kraju dobro iskoristili – izjavio je Jerome Boateng, strijelac za 2:3.

Ajaxu korona ipak nije uspjela poremetiti planove. Iako oslabljeni neigranjem brojnih pozitivnih igrača, Kopljanici su uzeli tri boda u Danskoj.

Duje Ćaleta-Car nije se dobro proveo na gostovanju u Portu, njegov Marseille je poražen s 3:0. Pri vodstvu domaćina od 1:0, Payet je u 10. minuti promašio okvir gola s bijele točke. City je pak očekivano uvjerljivo sredio Olympiacos.

Lokomotiv je u Moskvi otkinuo bod favoriziranom Atleticu kojeg je dočekao bez ozlijeđenog kapetana Vedrana Ćorluke. Kod gostiju već dulje vrijeme zbog ozljede nema Šime Vrsaljka, dok je na klupi kao pričuvni vratar bio hrvatski reprezentativac Ivo Grbić. Atletico je imao i dvije grede, ali do pobjede nije uspio doći.

Borussia Mönchengladbach je izrazitom dominacijom i visokom razinom efikasnosti potvrdila sjajnu formu i na impresivan način osvojila važne bodove na gostovanju u Ukrajini. Bundesligaš je slavio s čak 6:0 pred praznim tribinama Olimpijskog stadiona u Kijevu, a hat-trick je postigao francuski napadač Plea.

Skupina A:

Lokomotiva Moskva - Atletico Madrid 1-1 (Anton Mirančuk 25-PEN/ José Giménez 18)

Salzburg - Bayern 2-6 (Mergim Berisha 4, Masaya Okugawa 66/ Robert Lewandowski 21-PEN, 88, Rasmus Kristensen 44-ag, Jérôme Boateng 79, Leroy Sané 83, Lucas Hernández 90+2)

Poredak:

1. Bayern 3 3 0 0 12:3 9

2. Atletico Madrid 3 1 1 1 4:7 4

3. Lokomotiva Moskva 3 0 2 1 4:5 2

4. Salzburg 3 0 1 2 6:11 1

Skupina B:

Šahtar Donjeck - Borussia Mönchengladbach 0-6 (Alassane Pléa 8, 26, 78, Valerij Bondar 17-ag, Ramy Bensebaini 44, Lars Stindl 65)

Real Madrid - Inter 3-2 (Karim Benzema 25, Sergio Ramos 33, Rodrygo 80/ Lautaro Martínez 35, Ivan Perišić 68)

Poredak:

1. Borussia Mönchengladbach 3 1 2 0 10:4 5

2. Real Madrid 3 1 1 1 7:7 4

3. Šahtar Donjeck 3 1 1 1 3:8 4

4. Inter 3 0 2 1 4:5 2

Skupina C:

Porto - Marseille 3-0 (Moussa Marega 4, Sérgio Oliveira 28-PEN, Luis Díaz 69)

Manchester City - Olympiakos 3-0 (Ferrán Torres 12, Gabriel Jesus 81, João Cancelo 90)