VALERY HACHE Afp
AUTOGOL KAKAV SE RIJETKO VIĐA

Niko Kovač izvan sebe: Nevjerojatno kako je ostao bez Lige prvaka, Srna i društvo pobjednici drame

Monaco je imao 2:0 i prolaz u elitno natjecanje, no Šahtar je slavio u produžecima ‘čudesnim‘ golom
Piše: HinaObjavljeno: 25. kolovoz 2021. 23:56

Ukrajinski Šahtar je slavio u prvoj utakmici s 1-0 u gostima kod Monaca Nike Kovača, no Francuzi su u uzvratu u prvom dijelu vodili s 2-0 pogocima Ben Yeddera (18, 38). Šahtar je spasio Marlos u 74. minuti, a u 114. minuti produžetka autogol Aguillara odvodi ukrajinski sastav u Ligu prvaka.

Bio je to nevjerojatan autogol, odbijanac zbog kojeg je hrvatski trener uz gola-ut liniju bio izvan sebe. Napad Šahtara poveo je po lijevoj strani Mudrik, pokušao je u trku ubaciti u peterac, a lopta je pogodila Monacovog kapetana Rubena Aguilara i u neuhvatljivom luku završila u mreži Alexandera Nübela. Baš nevjerojatan peh za Kovača i društvo. Pokušavao je do kraja hrvatski trener uputama uz aut-liniju motivirati svoje igrače, pogurnuti ih do spasonosnog gola, skakao je uz aut-liniju, ali na kraju su ipak slavili Darijo Srna (sportski direktor) i društvo iz Donjecka.

AUTOGOL ZBOG KOJEG JE MONACO OSTAO BEZ LIGE PRVAKA POGLEDAJTE OVDJE

Salzburg je u gostima kod danskog Brondbya također vodio s 2-0 golovima Seska (4) i Aronsona (11), da bi domaći sastav uspio samo smanjiti preko Maxsoa (62). Austrijanci su u prvo susretu pobijedili s 2-0.