FOTO OLIMPIK Nurphoto Via Afp
DRAMATIČNO I NA MARAKANI

Viktoria Plzen, Maccabi Haifa i Benfica su izborili nastup u Ligi prvaka
Piše: Toni RoićObjavljeno: 23. kolovoz 2022. 23:13

Tri kluba iz kvalifikacija su izborili nastup u skupinama Lige prvaka, a to su Viktoria Plzen, Maccabi Haifa i Benfica.

Hrvatski veznjak, a sada reprezentativac Azerbajdžana Filip Ozobić, bio je odličnim volejom strijelac vodećeg pogotka za Karabah u Plzenu u 38. minuti, ali Viktoria je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat i pobjedom 2:1 izborila prolaz u skupine. Ozobić je zamijenjen u 70. minuti.

OZOBIĆEV GOL POGLEDAJTE OVDJE.

Uzbudljivo je bilo u Beogradu gdje je Crvena zvezda lovila zaostatak 2:3 protiv izraelskog Maccabija iz Haife. Poveli su domaći 2:0, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Maccabi je propustio realizirati kazneni udarac, ali u nastavku akcije slabo je reagirao vratar Borjan i Sundgren je iz velike daljine pogodio mrežu za 2:1. Totalni šok na Marakani uslijedio je u 90. minuti kada je Pavkov postigao autogol za 2:2 i Zvezda je ispala iz Lige prvaka.

DRAMU U BEOGRADU POGLEDAJTE OVDJE.

Najlakši posao imala je Benfica jer nakon pobjede 2:0 u prvom ogledu, na svom terenu je dočekala kijevski Dynamo. Nisu Portugalci ništa prepustili slučaju, stisli su od prve minute i do poluvremena mreža Ukrajinaca tresla se tri puta, što je potvrdilo prolaz kluba iz Lisabona.

Rezultati uzvratnih utakmica doigravanja za Ligu prvaka (utorak):

BENFICA - Dynamo Kijev 3:0 (Otamendi 27, Rafa Silva 40, Neres 42) (prva utakmica 2:0),

Crvena zvezda - MACCABI HAIFA 2:2 (Pešić 27, Ivanić 43/Sundgren 45+5, Pavkov 90-ag) (2:3)

VIKTORIA PLZEN - Karabah 2:1 (Kopic 58, Kliment 73/Ozobić 38) (0:0). (tr)

04. svibanj 2024 12:40