FRANCK FIFE Afp
LIGA PRVAKA

Europom su odjeknuli porazi Reala, Bayerna, razbijanje Atletico Madrida, ali i preokret Juventusa
Piše: SNObjavljeno: 02. listopad 2024. 23:11

Aston Villa - Bayern 1:0 (Duran 79.)

Benfica - Atletico 4:0 (Akturkoglu 13., Di María 52.-11 m, Bah 75., Kokcu 84.-11 m)

Lille - Real Madrid 1:0 (David 45.+3.)

Liverpool - Bologna 2:0 (Mac Allister 11., Salah 75.)

RB Leipzig - Juventus ? 2:3 (Šeško 30., 64.-11 m/Vlahović 50., 68., F. Conceicao 83.)

Sturm Graz - Club Brugge 0:1 (Tzolis 23.)

Dinamo - Monaco 2:2 (Sučić 45.+3., Baturina 66./Salisu 75., Zakaria 90.-11 m)

Girona - Feyenoord 2:3 (Lopez 19., Van de Beek 74./Herrera 23. ag., Milambo 33., Krejci 79. ag.)

Šahtar - Atalanta 0:3 (Djimsiti 21., Lookman 44., Bellanova 48.)

KRAJ SVIH UTAKMICA!

Bayern je nakon deklasiranja zagrebačkog Dinama doživio poraz na Villa Parku. Jednako je iznenađenje i pobjeda Lillea nad Real Madridom za koji je Luka Modrić igrao od 57. minute. Liverpool je očekivano slavio na Anfieldu protiv Bologne, a Club Brugge u gostima protiv Sturma. No, senzacija večeri svakako je potop Atletico Madrida na Da Luzu kod Benfice.

Zagrebačkim navijačima ostat će žal što je Dinamo odigrao 'samo' 2:2 s Monacom nakon što je vodio 2:0. Sljedeća utakmica Modrih na rasporedu je 23. 10. u Salzburgu.

90. GOL!

Nesretno je Bernauer skrivio najstrožu kaznu, a realizirao ju je Denis Zakaria.

Više o utakmici Dinama i Monaca pročitajte OVDJE.

84. GOOOL!

Nestvarnih 4:0 za Benficu protiv Atletico Madrida. Precizan je iz jedanaesterca bio Kokcu, nemoćan je bio Oblak...

KOKCUOV JEDANAESTERAC POGLEDAJTE OVDJE.

83. GOOOL!

Juve dolazi do preokreta s igračem manje! Strašan je pogodak postigao Francisco Conceicao, u malonogometnom stilu...

POGODAK F. CONCEICAA POGLEDAJTE OVDJE.

79. GOOOL!

Prvi im je pogodak poništen, no sada nema greške. Aston Villa vodi protiv Bayerna, zabio je džoker s klupe Jhon Duran.

DURANOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

75. GOOOL!

Benfica razbija nemoćni Atletico. Sada je već 3:0, strijelac je Bah.

BAHOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

75. GOL!

Nažalost, Dinamo nije izdržao bez primljenog pogotka. Glavom je nakon Nevistićeve pogreške pogodio Salisu.

75. GOOOL!

Golovi su sve atraktivniji kako se utakmice bliže kraju... Salah se nakon asistencije i sam upisao strijelce. I to u velikom stilu!

SALAHOVU GOLČINU POGLEDAJTE OVDJE.

68. GOOOL!

Nastavlja se serija fantastičnih golova po europskim travnjacima. Dušan Vlahović eurogolom je donio novo izjednačenje Juventusu.

FENOMENALAN VLAHOVIĆEV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

66. GOOOL!

KAKAV JE VIRTUOZ NAŠ MARTIN BATURINA... FANTASTIČNIM POGOTKOM POVEĆAO JE PREDNOST DINAMA NAD MONACOM!

Više o Dinamovoj utakmici s Monacom pročitajte OVDJE.

64. GOOOL!

Novi udarac za Juventus. Nakon što su ostali s igračem manje, Leipzig je dobio jedanaesterac koji je realizirao Benjamin Šeško.

ŠEŠKOV PENAL POGLEDAJTE OVDJE.

59. ? CRVENI KARTON ZA JUVENTUS.

Vratar Michele di Gregorio igrao je rukom izvan svog šesnaesterca i dobio izravni crveni karton.

SITUACIJU ZA ISKLJUČENJE POGLEDAJTE OVDJE.

57. MODRIĆ ULAZI U IGRU.

Ancelotti je shvatio da ne ide bez hrvatskog kapetana... Ušao je Luka umjesto 18-godišnjeg Endricka.

52. GOOOL!

Angel Di Maria precizan je s bijele točke i Benfica povećava vodstvo protiv Atletico Madrida.

POGODAK ANGELA DI MARIJE POGLEDAJTE OVDJE.

50. GOOOL!

Dušan Vlahović pravovremenom reakcijom vraća Juventus u egal.

VLAHOVIĆEV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

46. ? Počinje drugo poluvrijeme!

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA!

Po jedan pogodak pao je na svakoj utakmici. Gol je postigla i Aston Villa, no poništen je zbog zaleđa. U nastavku se Bayern pošteno ispromašivao.

Najljepši trenutak prvoga dijela, barem za zagrebačke navijače, dogodio se na Maksimiru. Modri su odigrali brzu kontru koju je majstorskim potezom realizirao Petar Sučić.

45.+3. GOOOL!

DINAMO VODI 1:0 PROTIV MONACA, MAJSTORSKI POGODAK POSTIGAO JE PETAR SUČIĆ. Više pročitajte ovdje.

Real Madrid gubi protiv Lillea. Zabio je Jonathan David s bijele točke nakon što je Camavinga igrao rukom u šesnaestercu.

DAVIDOV POGODAK I CAMAVINGINU RUKU POGLEDAJTE OVDJE.

39. Muči se Bayern na Villa Parku.

Olise je fantastično šutirao, a vratar Aston Ville Emiliano Martinez istaknuo se atraktivnom obranom!

OBRANU EMILIANA MARTINEZA POGLEDAJTE OVDJE.

Nevjerojatan promašaj zvijezde Bayerna!

Serge Gnabry sjurio se prema golu i sa samo pet metara prebacio čitav gol...

GNABRYJEV PROMAŠAJ POGLEDAJTE OVDJE.

30. GOOOL!

Strašan gol zabio je RB Leipzig nakon brze kontre. Openda je krasno proigrao Benjamina Šeška, a Slovenac silovito od grede pogodio mrežu.

ŠEŠKOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Girona je večeras izjednačila neslavan rekord. Više o kaotičnoj utakmici protiv Feyenoorda pročitajte OVDJE.

25. Dvije sjajne obrane Andrija Lunina na golu Real Madrida!

Kanadski napadač Jonathan David dvaput je zaprijetio vrataru Kraljevskoga kluba - prvo glavom, a potom i iz blizine - oba je puta maestralno reagirao Ukrajinac.

LUNINOVE OBRANE POGLEDAJTE OVDJE.

23. GOOOL!

Grčki napadač Christos Tzolis šokirao je Graz prekrasnim pogotkom. Podsjetilo nas je to na najbolje izvedbe Mislava Oršića u dresu Dinama i reprezentacije. Club Brugge vodi protiv Sturma.

TZOLISOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

22. GOOOL!

Bayern gubi na Villa Parku! Pau Torres doveo je Aston Villu u vodstvo.

Ali ipak ništa od gola... VAR je naknadno označio da je Ramsey bio u zaleđu. Sreća je sada pomazila Bavarce.

PONIŠTENI GOL PAU TORRESA POGLEDAJTE OVDJE.

13. GOOOL!

Vodi i Benfica na Da Luzu protiv Atletico Madrida, zabio je Akturkoglu.

AKTURKOGLUOV GOL POGLEDAJTE OVDJE.

11. GOOOL!

Pao je i prvi gol večeras, strijelac je Mac Allister za Liverpool protiv Bologne. Sjajno mu je asistirao Mohamed Salah.

MAC ALLISTEROV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

1. ? Počele su utakmice na europskim travnjacima u isto vrijeme kad i na Maksimiru. Susret Dinama i Monaca u tekstualnom prijenosu možete pratiti OVDJE.

Sretno, Dinamo!

U susretu 2. kola nogometne Lige prvaka Atalanta je u Gelsenkirchenu pobijedila Šahtar s 3:0, dok je Feyenoord kao gost porazio Gironu s 3:2.

Nakon što je u prvom kolu odigrala 0:0 protiv Arsenala, Atalanta je u 2. kolu deklasirala Šahtar dodatno otežavši poziciju hrvatskog trenera Marina Pušića za kojeg ukrajinski mediji tvrde kako je na rubu otkaza.

Talijanski sastav je bio dominantan cijeli susret, posebno u prvom poluvremenu u kojem su gosti uputili 11 udaraca, a Šahtar niti jedan.

Atalanta je već nakon prvog poluvremena vodila 2:0, a mogla je postići još barem dva gola.

Gosti su poveli u 21. minuti golom Berata Djimsitija na asistenciju Ademole Lookmana. Nigerijski reprezentativac je u 36. minuti bio vrlo blizu pogotka, no pogodio je prečku. Osam minuta kasnije bio je precizniji, sjajno pogodivši za 2:0.

Momčad iz Bergama je već u 48. minuti zabila i treći gol, na asistenciju Zappacoste zabio je Raoul Bellanova.

Za goste je drugo poluvrijeme igrao Mario Pašalić, dok Bartol Franjić nije nastupio za ukrajinski sastav.

Šahtar u idućem kolu, 22. listopada gostuje kod Arsenala, dok će Atalanta dan kasnije ugostiti Celtic

Tri gostujuća boda dohvatio je i Feyenoord koji je s 3:2 pobijedio Gironu.

Girona je povela u 20. minuti golom Davida Lopeza, no Feyenoord je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Yangela Herrere koji je u 23. minuti pogodio vlastitu mrežu, te Antonija Milamba u 33. minuti.

Tri minute kasnije Nizozemci su mogli načiniti korak bliže pobjedi, no Ayase Ueda nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac obranio je Paulo Gazzaniga.

Kazneni udarac su promašili i domaćini u 67. minuti. Bojan Miovski je pucao, no Timon Wellenreuther je zaustavio njegov udaraca. Sedam minuta kasnije Girona je ipak izjednačila, za 2:2 je pogodio Donny van de Beek.

Međutim, u 79. minuti nizozemski doprvak je stigao do nove prednosti. Ladislav Krejci je pokušao presjeći dodavanje, ali je pogodio vlastitu mrežu.

Luka Ivanušec je za Feyenoord je igrao od 82. minute.

Za Feyenoord je ovo bila prva pobjeda, dok je Girona upisala i drugi poraz.

Girona u trećem kolu 22. listopada kod kuće igra sa Slovanom iz Bratislave, a Feyenoord 23. listopada gostuje u Lisabonu kod Benfice.

(Hina)

20.12 Situacija trenutačno izgleda vrlo neugodno za Marina Pušića, hrvatskog trenera na klupi Šahtara, koji kod kuće gubi 0:3 od Atalante (Pašalić ušao na poluvremenu).

Ukrajinski su mediji i prije utakmice pisali da Pušić nije u ugodnoj situaciji s obzirom na rezultate u zadnje vrijeme, a eventualni novi poraz sigurno će mu dodatno zaljuljati stolicu.

20.08 Dobra večer, dragi čitatelji!

U sjeni utakmice između Dinama i Monaco, u Ligi prvaka odigrat će se još osam dvoboja. Novi dan najelitnijeg europskog natjecanja otvorili su Girona i Feyenoord našeg Luke Ivanušeca te Šahtar i Atalanta, gdje Hrvatsku predstavljaju Marino Pušić i Bartol Franjić na jednoj te Mario Pašalić s druge strane.

Bayern gostuje kod Aston Ville, favorizirani Real kod Lillea (Modrić je na klupi), Liverpool dočekuje Bolognu, dok se u najuzbudljivijim srazevima susreću Leipzig i Juventus te Benfica i Atletico.

Utakmice koje počinju u 21 sat pratit ćemo iz minute u minutu.

03. listopad 2024 00:19