LEONARDO OPET SLAVIO

Milan u šokantnoj utakmici do remija u 93. minuti, Cavani pregazio Juventus

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. siječanj 2011. 15:53

Devetnaesto kolo talijanskog nogometnog prvenstva nije bilo uspješno za dvije prvoplasirane momčadi ljestvice. Milan je na San Siru odigrao 4-4 s Udineseom, a Lazio je na Olimpicu poražen od Leccea 2-1.

Prava se drama odigravala u Milanu gdje su gosti iz Udinesea imali prednost tijekom cijelog susreta, u jednom trenutku i dva gola razlike (3-1), da bi "rossonerima" bod donio Zlatan Ibrahimović golom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Dva je gola za Udinese zabio najbolji strijelac Serie A Antonio di Natale i došao do brojke od 13 golova u sezoni, dok je za Milan mrežu u dva navrata tresao Alexandre Pato (sedmi i osmi gol u sezoni). Ibrahimović je svoj jubilarni deseti gol zabio iz solo akcije, a prethodno je i asistirao Patu za 1-1.

Drugoplasirani Lazio doživio je na Olimpicu tek drugi poraz u sezoni i to od kluba od koji do ove utakmice nije znao za pobjedu u gostima. Lecce je u dosadašnjih devet gostujućih susreta osvojio tek jedan bod, a sada je slavilo autogolom Fernanda Muslere i golom Carlosa Grossmüllera.

Dolaskom Leonarda na klupu Intera očito je pozitivno djelovao na "nerazzurre" koji su otad u dva susreta upisali dvije pobjede. Posljednja je došla na gostovanju kod Catanije (2-1), a ime junaka susreta je Esteban Cambiasso. Zabio je Argentinac oba gola za aktualne prvake, u razmaku od samo pet minuta, prvi na asistenciju Dejana Stankovića, a drugi na dodavanje Maicona.

N kraju kažimo da je u domaćem remiju njegove Cesene s Genoom (0-0) hrvatski napadač Igor Budan igrao do 65. minute.

Nogometaši Sampdorije pobijedili su u Genovi sastav Rome s 2-1 u prvoj utakmici 19. kola talijanskog prvenstva . Roma je povela u 18. minuti, kada je Mirko Vučinić majstorski poentirao iskosa s desne strane. Prijelomni trenutak dvoboja zbio se nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu. Vratar Rome Julio Sergio je u svom kaznenom prostoru faulirao Angela Palomba. Dobio je izravni crveni karton, pa je na gol stao Doni, zamijenivši Meneza. Jasno, domaćin je zaradio i penal, kojeg je realizirao Nicola Pozzi u 58. minuti. Sva tri boda je Sampdoriji osigurao Stefano Guberti pogotkom iz blizine u 83. minuti. U završnici je Sampdorija ostala s dvojicom igrača manje na travnjaku, budući da su crvene kartone (druge žute) dobili Lucchini i Gastaldelo, ali se rezultat do kraja nije mijenjao. Sampdorija je prekinula niz od dva poraza (oba u gostima), te prekinula Rominu seriju od tri uzastopne pobjede.

Derbi kola, ogled Napolija i Juventusa na stadionu San Paolo, završio je 3-0 pobjedom domaće momčadi. Napoli je njom došao do drugog mjesta ljestvice Serije A. Susret je u potpunosti obilježio najbolji strijelac kluba Edinson Cavani prvim ovosezonskim hat-trickom u prvenstvu. Iskoristio ga je Urugvajac da dosegne brojku od trinaest pogodaka u ligi i njom se izjednačio na čelu liste najboljih strijelaca u Italiji s Udineseovim Di Nataleom.

Sva je tri gola Cavani u nedjelju postigao glavom čime je momčadi pomogao da zadrže niz nepobjedivosti pred svojim navijačima u utakmicama protiv torinske "stare dame". Juventus, naime, pobjedu na San Paolu čeka od rujna 2000. godine, nakon čega su uslijedila dva remija, a potom i četiri pobjede domaćina. Cavani je pogotke postigao u 20., 26. i 54. minuti utakmice.

Dodajmo ovome da se trener Torineza Luigi Delneri odlučio za napadački dvojac kojeg su činili Amauri i novopridošli Luca Toni. Donedavni igrač Genoe odigrao je cijeli susret niti dva dana od dolaska u klub, a Amaurija je u 52. minuti zamijenio Alessandro Del Piero.

Serie A, 19. kolo:

Napoli - Juventus 3-0 (Cavani 20, 26, 54)

Milan - Udinese 4-4 (Pato 45, 82, Benatia 78-ag, Ibrahimović 90+3 / Di Natale 35, 66, Sanchez 53, Denis 89)

Bari - Bologna 0-2 (Ekdal 39, Di Vaio 69)

Catania - Inter 1-2 (Gomez 71 / Cambiasso 75, 79)

Cesena - Genoa 0-0

Chievo - Palermo 0-0

Fiorentina - Brescia 3-2 (Gilardino 72, Santana 86, Ljajić 88 / Diamanti 30, Cordova 45)

Lazio - Lecce 1-2 (Mauri 47 / Muslera 39-ag, Grossmüller 72)

Parma - Cagliari 1-2 ( Giovinco 53 / Acquafresca 22, 32)