CHAMPIONNAT

Nice - Rennes 1-2

Nogometaši Rennesa slavili su na gostovanju kod Nice 2-1 u sklopu 7. kola Le Championnata i tako barem privremeno skočili na vrh prvenstvene ljestvice
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 25. rujan 2010. 23:34

U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela programa 7. kola francuskog nogometnog prvenstva St. Etienne je slavio na gostovanju kod Lyona 1-0.

Jedini gol vrijedan tri boda na Gerlandu zabio je u 75. minuti Dimitri Payet iz slobodnog udarca s nekih 25 metara u rašlje nemoćnog Huga Llorisa.

Prethodno je slobodni udarac skrivio Kim Källstrom na Loicu Perrinu, a hrvatski branič Dejan Lovren (odigrao svih 90 minuta) je potom zbog prigovora sucu Antonyju Gautieru zaradio žuti karton.

St. Etienne je tako ostvario petu ovosezonsku pobjedu, te je vratio vodeće mjesto na ljestvici koje je nakratko izgubio od Rennesa, dok je Lyon usprkos činjenici da je bio bolji i opasniji na travnjaku, nastavio sa serijom razočarajavućih rezultata.

Naime, Lyonu je ovo bio već četvrti ovosezonski poraz, te se nalazi u zoni ispadanja na 19. mjestu ljestvice.

Nogometaši Rennesa slavili su na gostovanju kod Nice 2-1 u sklopu 7. kola Le Championnata i tako barem privremeno skočili na vrh prvenstvene ljestvice. Za četvrtu ovosezonsku pobjedu i nastavak niza neporaženosti Rennes je došao golovima Stephanea Dalmata i Victora Huga Montana, te je tako skočio ispred St. Etiennea s dva boda i utakmicom viška.

Aktualni prvak Marseille polagano, ali sigurno hvata zamah, te je došao do druge uzastopne i treće ukupno pobjede sezone, savladavši na Velodromeu Sochaux 2-1. Učinio je to Marseille golovima Tyea Taiwa i Lucha Gonzaleza, dok je jedini gol za Sochaux zabio Nicolas Maurice-Belay.

Prvi poraz sezone nakon jedne pobjede i čak pet remija doživio je Monaco na gostovanju kod Lorienta. Na kraju je Lorient slavio 2-1, a gol vrijedan tri boda postigao je Lynel Kitambala u 89. minuti. Iskoristio je tako domaćin brojčanu nadmoć na terenu, budući je od 45. minute igrao s igračem više nakon isključenja Sebastiena Puygreniera.