Arhiva

BETAPHOTO/SIPA PRESS/PROFIMEDIA Betaphoto/Sipa Press/Profimedia
BIJELI SU IH ZAPAMTILI

Najluđa utakmica ovoga ljeta: Hajdukov krvnik u nevjerojatnom raspletu prošao dalje nakon 28 jedanaesteraca!

Nakon što su se izredala sva desetorica igrača, pa i vratari, odluke o pobjedniku i dalje nije bilo
Piše: HinaObjavljeno: 21. srpanj 2023. 01:21

Nevjerojatan rasplet imala je uzvratna utakmica prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojoj je sjevernoirski Glentoran ugostio maltešku Gziru United (koja je 2019. godine senzacionalno izbacila Hajduk) i na kraju ispao iz daljnjeg natjecanja u raspucavanju udaraca s 11 metara, u kojem su Maltežani slavili s 14-13.

No, dramatično je bilo i prije "ruleta" penala. Prva utakmica odigrana na Malti završila je rezultatom 2-2, a u 18. minuti je Bobby Burns propustio iskoristiti kazneni udarac za domaću momčad. Gzira je u 67. minuti povela pogotkom Macule, da bi se u 13. minuti sučevog dodatka Burns iskupio za neiskorišteni kazneni udarac te postigao pogodak kojim je poslao utakmicu u dodatnih 30 minuta.

Pogodaka u produžetku nije bilo pa se pristupilo izvođenju udaraca s 11 metara. Nakon što su se izredala sva desetorica igrača, a potom svoje udarce s bijele točke izveli i vratari, odluke o pobjedniku nije bilo, jer je rezultat bio 11-11.

Gzira je imala prednost, jer su njeni igrači stalno bili ti koji su prvi izvodili udarce i stalno pod pritisak stavljali suparnike. Tako je Wilkinson, koji je bio precizan u prvoj seriji, pogodio i za vodstvo Maltežana 12-11. Ponovno je red došao na Jaya Donnellyja koji je u prvoj seriji pucao za Glentoran.

U 12. seriji je vratar Gzire David Cassar pogodio u koju će stranu pucati domaći napadač i obranio je njegov udarac te pohrlio u zagrlja svojim suigračima. No, nije primijetio da je lopta, zbog rotacije koju je dobila, nastavila svoj put prema mreži i prešla gol-crtu, tako da ni nakon 12 izvedenih penala nismo dobili pobjednika.

Ipak, u 14. seriji Cassar je obranio udarac Leona Boyda i time Gziri osigurao plasman u drugo kolo kvalifikacija u kojem će malteška momčad igrati protiv luksemburškog Dudelangea.

Konferencijska liga, kvalifikacije - uzvratne utakmice 1. kola

Europa (Gib) - Dukagjini (Kos) 2-3 (ukupan rezultat 5-3 za Dukagjini)

Birkirkara (Mlt) - Maribor (Slo) 1-2 (ukupan rezultat 3-2 za Maribor)

Narva Trans (Est) - Pjunik (Arm) 0-3 (ukupan rezultat 5-0 za Pjunik)

RFS (Lat) - Makedonija (S. Mak) 4-1 (ukupan rezultat 5-1 za RFS)

Santa Coloma (And) - Penybont (Wal) 2-0 - produžetak (ukupan rezultat 3-1 za Santa Colomu)

Honka Espoo (Fin) - Tobol Kostanay (Kaz) 0-0 (ukupan rezultat 2-1 za Tobol Kostanay)

Milsami (Mol) - Panevežys (Lit) 0-1 (ukupan rezultat 3-2 za Panevežys)

Paide (Est) - B36 Torshavn (FRO) 0-2 - produžetak (ukupan rezultat 2-0 za B36 Torshavn)

Levadia Tallinn (Est) - Žilina (Slk) 1-2 (ukupan rezultat 4-2 za Žilinu)

Dila Gori (Gru) - Dunajska Streda (Slk) 2-0 (ukupan rezultat 3-2 za Dilu Gori)

Dinamo Minsk (Bje) - Željezničar (BIH) 1-2 (ukupan rezultat 4-3 za Željezničar)

Dinamo Batumi (Gru) - Tirana (Alb) 1-2 (ukupan rezultat 3-2 za Tiranu)

Zimbru Chisinau (Mol) - La Fiorita (SM) 1-0 (ukupan rezultat 2-1 za Zimbru Chisinau)

Connah‘s Quay Nomads (Wal) - KA (Isl) 0-2 (ukupan rezultat 4-0 za KA)

Egnatia (Alb) - Ararat-Armenia (Arm) 4-5 (4-4, 2-2) - raspucavanje (2-4) (ukupan rezultat 6-5 za Ararat-Armeniju)

Vikingur (FRO) - Inter Escaldes (And) 1-1 (ukupan rezultat 3-2 za Inter Escaldes)

Gjilani (Kos) - Progres Niederkorn (Luk) 0-2 (ukupan rezultat 4-2 za Progres Niederkorn)

Neman Grodno (Bje) - Vaduz (Lih) 1-1 (ukupan rezultat 3-2 za Neman Grodno)

Arsenal Tivat (CG) - Alaškert (Arm) 1-6 (ukupan rezultat 7-2 za Alaškert)

Glentoran (S. Irs) - Gzira United (Mlt) 1-2 (1-1, 1-1) - raspucavanje (13-14) (ukupan rezultat 4-3 za Gziru United)

Cosmos (SM) - Sutjeska (CG) 1-1 (ukupan rezultat 2-1 za Sutjesku)

Derry City (Irs) - HB Torshavn (FRO) 1-0 (ukupan rezultat 1-0 za Derry City)

Dundalk (Irs) - Magpies (Gib) 3-1 (ukupan rezultat 3-1 za Dundalk)

Haverfordwest (Wal) - Shkendija (S. Mak) 2-0 (1-0, 1-0) - raspucavanje (3-2) (ukupan rezultat 2-1 za Haverfordwest)

St. Patrick‘s (Irs) - Dudelange (Luk) 2-3 (ukupan rezultat 5-3 za Dudelange)

Vikingur Reykjavík (Isl) - Riga (Lat) 1-0 (ukupan rezultat 2-1 za Rigu)

Vllaznia (Alb) - Linfield (S. Irs) 1-0 (ukupan rezultat 3-2 za Linfield)

Crusaders (S. Irs) - Haka (Fin) 1-0 (ukupan rezultat 3-2 za Crusaders)

Sarajevo (BIH) - Torpedo Kutaisi (Gru) 1-2 (1-1, 1-1) - raspucavanje (2-4) (ukupan rezultat 4-3 za Torpedo Kutaisi)

Shkupi (S. Mak) - Hegelmann Litauen (Lit) 0-0 (ukupan rezultat 5-0 za Shkupi)