DEMONSTRACIJA MOĆI

Zrinjski zabio sedam komada, demolirao goste i povećao prednost na vrhu

Zrinjski od 2020. nije nikome zabio više od šest golova, ipak, pobjeda nije došla bez teškoća
Piše: Igor MarinovićObjavljeno: 21. listopad 2024. 22:13

HŠK Zrinjski - FK Igman 7:1 (Topić 32., Ćavar 51., Kiš 53., 90., Mulahusejnović 71., Ćuže 77., Malekinušić 83./Ramić 10.)

Mostar, stadion HŠK Zrinjski. Gledatelja 1.500. Sudac: Mario Pejić (Grude) 6. Pomoćnici: Udovičić i Zelenika.

ZRINJSKI: Marić 7, Barišić 7, Mašić 7, Ćorluka 7, Jurilj 7,5 (od 46. Ćuže 7,5), Mulahusejnović 7,5 (od 75. Bilbija -), Savić 7 (od 46. Kiš 7,5), Surdanović 7 (od 75. Malekinušić 7,5), Topić 7,5 (od 75. Prskalo -), Ćavar 7,5, Tičinović 7.

IGMAN: Ćeman 6, Drljević 5,5, A. Hebibović 6, Herić 5,5 (od 70. Tallo 5,5), Aćimović 5,5 (od 70. K. Hebibović 5,5), Bekić 5, Đorić 5,5 (od 70. Hrustanović 5,5), Mešić (od 30. Posinković 5,5), Šehić 5,5, Buturović 5,5, Ramić 6 (od 70. Bešagić 5,5).

Žuti kartoni: A. Hebibović (27.), Posinković (80.). Crveni karton: Bekić (26., drugi žuti).

Još nije završena trećina natjecanja u bosanskohercegovačkoj Premijer ligi, ali je više nego jasno da će se novi prvak tražiti isključivo između tri ekipe - branitelja naslova Borca, Sarajeva i mostarskog Zrinjskog. Kvalitativni jaz između ove tri ekipe i ostatka lige je jako velik, što je potvrdilo i okončano 10. kolo. Sarajevo je pregazilo Velež s 4:0, Borac se donekle mučio sa sarajevskim Željezničarom i pobijedio ga s 1:0, a kolo je zaključio Zrinjski više nego uvjerljivom 7:1 pobjedom nad Igmanom iz Konjica.

Ovom pobjedom, petom u nizu i osmom iz devet odigranih susreta, Zrinjski se opet odvojio na ljestvici s tri boda više od Borca. Iako je pobjeda vrlo uvjerljiva, Zrinjski od 2020. nije nikome zabio više od šest golova, ipak nije došla bez teškoća. Naime, Igman je prvi poveo i to u 10. minuti preko Mirsada Ramića.

No, u 26. minuti dogodile su se stvari koje će konkurencija vjerojatno iskoristiti da ocrni ovu pobjedu Zrinjskog. Prvo je Almir Bekić, inače bivši igrač Zrinjskog, u četiri minute dobio dva žuta kartona, na što je reagirao trener gostiju Husref Musemić koji je ispsovao glavnog suca, pozvao svoje igrače da napuste teren, a sam dobio crveni karton.

Utakmica se nastavila i Zrinjski ne samo da je preokrenuo, nego je posve demolirao goste. Fran Topić izjednačio je do odmora, a u drugom poluvremenu postojao je samo domaćin. Dva pogotka zabio je Tomislav Kiš, a po jedan su dodali Marijan Ćavar, Nardin Mulahusejnović, Mario Ćuže i Matija Malekinušić.

22. listopad 2024 05:58