ANDREJ ISAKOVIC Afp
VJEČITI DERBI

Crvena zvezda u najvećem derbiju ispisala povijest, bivši SHNL napadač u golijadi upisao hat-trick

Nakon devet kola vrh Mozzart Bet Super lige drži Crvena zvezda s 22 boda
Piše: SNObjavljeno: 23. rujan 2024. 21:41

Crvena zvezda slavila je u 174. najvećem derbiju srpskog nogometa. Na Partizanovu stadionu u Humskoj pao je ‘poker‘ golova i pobjeda gostiju ni u jednom trenu nije došla u pitanje.

U povijesti tzv. Vječitog derbija ovo je najveća Zvezdina gostujuća pobjeda (triput su Crveno-bijeli slavili na stadionu Partizana s 4:1).

Dodatna je zanimljivost da je hat-trick upisao bivši igrač SHNL-a Cherif Ndiaye (24. - 11 m, 55. i 65. minuta). Senegalac je inače u dresu Gorice igrao od 2019. do 2021. i u 52 utakmice upisao 15 golova.

Uz Ndiayea, precizan je bio i Silas, napadač DR Konga, u trećoj minuti sučeva dodatka u prvome poluvremenu.

Nakon devet kola vrh Mozzart Bet Super lige drži Crvena zvezda s 22 boda. Partizan je tek na devetome mjestu s 11 bodova.

23. rujan 2024 23:53