SLAVLJE NA PECARI

Širokom derbi i vrh tablice: Nigerijac iskoristio poklon i prebacio golmana Sarajeva za veliku pobjedu

Široki Brijeg je s minimalnih 1:0 pobijedio Sarajevo u derbiju u susjednoj BiH
Piše: Mario ŠtabiObjavljeno: 22. rujan 2023. 22:23

Široki Brijeg - Sarajevo 1:0 (Chinedu 73.)

ŠIROKI BRIJEG Stadion Pecara. Gledatelja 4.500. Sudac: Miloš Gigović (Gradiška) 6. Pomoćnici: Tešanović i Lazić. Četvrti sudac: Martinović.

ŠIROKI BRIJEG: A. Tomić 7,5 - Pranjić 7, Musa 7, Šaravanja 7, Kuprešak 7 (od 81. Dadić -) - T. Tomić 6,5 (od 59. Lukić 6,5), Capan 7,5 - Mamić 6 (od 59. Mikolčić 6,5), Ćavar 7, Kpan 6 (od 70. Bagarić 6,5) - Chinedu 7,5 (od 81. Šuto -). Trener: Marijan Budimir 7,5.

SARAJEVO: Šahinović 5 - Beganović 6, Đuričković 6,5, Aničić 6,5, Duraković 6,5 - Avramovski 6 (od 62. Keyemereh 6), Jurladžija 6,5 - Ziljkić 6,5 (od 69. Ćataković 6,5), Mustafić 6, Hasić 6 (od 74. Anđušić -) - Renan 6 (od 62. Penaranda). Trener: Simon Rožman 6.

ŽUTI KARTON: Kuprešak (72).

IGRAČ UTAKMICE: Marko Capan.

Prvo poluvrijeme velikog derbija prošlo je u igri bez velika sadržaja. Sarajevo je ušlo u susret življe, u prvim minutama imalo i dvije zanimljive akcije pred vratima domaćih, no izostala je realizacija. Domaći su igrali strpljivo, na sigurno i pokušavao uspostaviti dominaciju nac sredini terena. No, Sarajlije su igrale vrlo borbeno i nisu to dopuštali, Najveću priliku domaći su imali u 39. minuti kada je ispred šesnaesterca oboren Chinedu. Slobodan udarac izveo je kapetan Marijan Ćavar, gađao je donji desni kut Šahinovića, no vratar Sarajeva uspio je odbiti loptu u korner.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s dvije prilike na svakoj strani. Prvo su gosti iz kontre zaprijetili preko Brazilca Renana, no šut je išao u vratara Tomića. Uzvratio je Nigerijac Chinedu i mlako šutirao u ruke. Bio je okidač da se gledalište probudi, domaćin je krenuo silovito naprijed, u 58. minuti Chinedu je malo odgurnut pred golom, no Gigović je samo odmahnuo rukom. Inače, Gigović je u nastavku sjeckao igru. Stephen Chinedu je iskoristio poklon i prebacio vratara Sarajeva za vodstvo 1:0. Nakon toga u prilici je bio Lukić, pokušali su gosti do izjednačenja, ali Pecara je ostala neosvojiva tvrđava.

05. svibanj 2024 23:25