Slavlje nogometaša Southamptona

GLYN KIRK Afp
LIGE PETICE

Southampton produbio krizu Ville, šokantan poraz Athletica, golijada na startu vikenda u Serie A

Cadiz je odnio bodove iz Bilbaa, a Southamptonu je rani gol donio pobjedu u Premier ligi.
Piše: HINAObjavljeno: 05. studeni 2021. 23:08

Pogotkom Adama Armstronga već iz 3. minute nogometaši Southamptona su kao domaćini svladali Aston Villu s minimalnih 1-0 (1-0) u prvom dvoboju 11. kola engleskog prvenstva.

Trećom pobjedom u nizu Southampton se uspeo na 12. mjesto ljestvice sa 14 bodova, dok je Aston Villa izgubila šesti put zaredom te je ostala 15. sa 10 bodova.

Vodeći Chelsea ima 25 bodova, tri više od drugog Liverpoola.

Nogometaši Cadiza iznenadili su Athletic svladavši ga u Bilbau sa 1-0 (1-0) na otvaranju 12. kola španjolskog prvenstva.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Salvi Sanchez u 6. minuti.

Ovom pobjedom Cadiz je skočio na 14. mjesto ljestvice sa 12 bodova, šest manje od osmog Athletica.

Na vrhu je Real Sociedad sa 25 bodova, jedan manje uz utamicu manje imaju drugi Real Madrid i treća Sevilla.

ANDER GILLENEA Afp

U prvoj utakmici 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva mainz 05 i Borussia Moenchengladbach podijeli su bodove igrajući 1-1 (0-1).

Goste je u vodstvo doveo Neuhaus (38), a poravnao je Widmer (76).

Peti mainz je ovim ishodom zadržao dva boda više od devete Borussije, sada ima 17 bodova, kao i četvrti Bayer iz Leverkusena, a Borussia je na 15.

Vodi Bayern sa 25 bodova, jedan manje ima druga Borussia Dortmund.

Nogometaši Empolija i Genoe u prvoj su utakmici 12. kola talijanskog prvenstva igrali 2-2 (0-1).

Goste je u prednost doveo Criscito (13-11m) sigurno izvedenim kaznenim udarcem, u nastavku su Di Francesco (62) i Žurkowski (72) preokrenuli, no bod Genoi spasio je Bianchi (89).

Hrvatski veznjak MIlan Badelj odigrao je čitav susret za Genou koja je sada 17. na ljestvici s devet bodova, dok je osmi Empoli s prvim remijem stigao do 16 bodova.

Na vrhu su Napoli i Milan sa po 31 bodom.

Nogometaši Lensa vratili su se na drugo mjesto ljestvice francuskog nogometnog prvenstva zahvaljujući uvjerljivoj 4-0 (3-0) domaćoj pobjedi protiv Troyesa u prvom susretu 13. kola.

Strijelci za Lens bili su Kalimuendo (14), Said (29), Clauss (35) i Frankowski (61).

Drugi Lens sada ima 24 boda, jedan više od treće Nice, a dva od četvrtog Marseillea, ali i sedam manje od vodećeg Paris SG-a. Troyes je 14. sa 13 bodova.

26. travanj 2024 19:17