Alen Halilović

Pro Shots Photo Agency/ddp Usa/profimedia
SJAJNA PARTIJA

Hrvat je za svoju Fortunu postigao dva pogotka, jednog iz jedanaesterca i drugog iz igre
Piše: SNObjavljeno: 03. veljača 2024. 20:40

Hrvatski igrač Alen Halilović bio je dvostruki strijelac u utakmici 20. kola nizozemske Eredivisie. Za svoju Fortunu Halilović je postigao pogodak iz jedanaesterca u 60. minuti utakmice, i time započeo povratak svoje momčadi nakon 2:0 vodstva protiv Heerenveena.

Samo tri minute kasnije Rodrigo Guth je postigao izjednačujući pogodak, da bi u 72. minuti Luuk Brouwers ponovno doveo goste u vodstvo. Ponovno je Hrvat imao ulogu u tom pogotku, ovoga puta Halilović je u šesnaesterac poslao centaršut koji se odbio na glavu Brouwersa.

Halilović se ponovno ukazao u 80. minuti, kada je svojim drugim pogotkom na utakmici doveo Fortunu do novog poravnanja. Dočekao je odbijenu loptu nakon izvedenog kornera i lijepo poentirao iza gostujućeg vratara. Dvije minute kasnije napustio je igru, a utakmica je u konačnici završila s neodlučenih 3:3.

Ovim rezultatom Fortuna je zauzela deveto mjesto na ljestvici, dok je Heerenveen jedanaesti.

Bili su to prvi pogotci hrvatskog igrača nakon više od tri mjeseca, kada je u pobjedi Fortune nad Heraclesom (4:1) bio strijelac i asistent.