BOXING DAY

Bournemouth deklasirao Fulham i nastavio sjajan niz, Sheffield si zabio dva autogola

Nogometaši Bournemoutha ostvarili su šestu pobjedu u posljednjih sedam kola
Piše: HinaObjavljeno: 26. prosinac 2023. 18:27

U susretu 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Bournemouth je pobijedio Fulham s 3:0 ostvarivši četvrtu ligašku pobjedu u nizu, te sedmi susret u nizu bez poraza.

Domaćin je stigao do prednosti u završnici prvog dijela golom Justina Kluiverta, na 2:0 je povisio Dominic Solanke iz kaznenog udarca u 62. minuti, a pobjedu je potvrdio Luis Sinisterra u sudačkoj nadoknadi.

Bournemouth je ovom utakmicom produžio niz bez poraza na sedam kola ostvarivši protiv šestu pobjedu u zadnjih sedam kola, te četvrtu u nizu.

Tri važna boda je dohvatio i Luton Town porazivši u derbiju začelja na gostovanju Sheffield United s 3:2.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Alfieja Doughtyja, no Sheffield United je uzvratio s dva gola preko Olivera McBurnieja (61.) i Anela Ahmedhodžića (69.). U nastavku susreta igrači Sheffielda su zabili još dva gola, ali oba u vlastitu mrežu.

U 77. minuti je Jack Robinson nesretno ubačaj Carltona Morrisa skrenuo u vlastitu mrežu, a četiri minute kasnije je i Anis Ben Slimane skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Slimane se u sudačkoj nadoknadi mogao iskupiti, ali je pucao pored gola.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Lutona koji se i dalje nalazi u zoni ispadanja, ali je zona spasa udaljena samo jedan bod.

U prvom današnjem ogledu Nottingham Forest je na gostovanju pobijedio Newcastle United s 3:1. Večeras se još sastaju Burnley - Liverpool (18.30) i Manchester United - Aston Villa (21.00).

Na ljestvici vodi Arsenal sa 40 bodova ispred Liverpoola i Aston Ville s po 39 bodova.

REZULTATI:

Newcastle United - Nottingham Forest 1:3 (Isak 23., 11m/Wood 45.+1, 53., 60.)

Bournemouth - Fulham 3:0 (Kluivert 44, Solanke 62., 11m Sinisterra 90.+3)

Sheffield United - Luton Town 2:3 (McBurnie 61., Ahmedhodžić 69./Doughty 17., Robinson 77., ag., Ben Slimane 81., ag.)