REUTERS/Phil Noble
LOVREN BEZ GREŠKE

Piše: HinaObjavljeno: 16. prosinac 2018. 20:00

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United sa 3-1 vrativši se na prvo mjesto Premiershipa.

Liverpool je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na 18 utakmica što je novi klupski rekord. Posljednji poraz u Premiershipu' Redsi' su upisali prošle sezone u svibnju na gostovanju kod Chelsea (0-1).

Momčad Jurgena Kloppa je ujedno i ostvarila prvu pobjedu protiv Uniteda u zadnjih devet međusobnih susreta.

Domaćin je poveo u 24. minuti golom Sadija Manea. Fabinho je poslao sjajnu loptu prebacivši posljednji red Unitedove obrane, Mane je primio loptu na prsa, spustio je i zabio za vodstvo Liverpoola. United je izjednačio u 33. minuti golom Jessea Lingarda nakon velike pogreške vratara Alissona Beckera. Lukaku je ubacio s lijeve strane pred gol, Alisson je uhvatiti loptu, ali mu je ona pobjegla, a na nju je natrčao Lingard i u padu zabio za 1-1.

Domaćin je stigao u novo vodstvo u 73. minuti preko Xherdana Shaqirija koji je ušao u igru samo dvije minute ranije. Isti je igrač u 81. minuti bacio domaće navijače u trans postigavši za 3-1 približivši Liverpool velikoj pobjedi.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za domaći sastav i nakon utakmice je izjavio:

"Pogotovo je teško odigrati dobru utakmicu u takvom derbiju, uvijek smo se mučili s njima. Danas smo bili dosta hrabri, stvarali smo šanse i dobro smo igrali, uspjeli smo zabiti gol. Ušao je Shaqiri, imali smo malo i sreće, on nas je podigao. Što se nastavka prvenstva tiče, najbitnije je da čuvamo igrače, da se što manje ozljeđujemo, imamo zgustnut raspored i nema odmora. City je tu, za petama. Mi se koncentriramo samo na sebe, idemo iz utakmice u utakmicu, ima još pet-šest mjeseci do kraja, puno toga će se izdogađati, ali mi vjerujemo u sebe. Danas imamo predbožićni party, a nakon toga ćemo razmišljati o nastavku."

Na ljestvici vodi Liverpool sa 45 bodova, Manchester City je drugi sa 44 boda, dok je Tottenham treći sa 39 bodova. Chelsea na četvrtom mjestu ima 37 bodova, a Arsenal je ostao peti sa 34 boda.

REZULTATI - PREMIERSHIP

Liverpool - Manchester United 3-1 (Mane 24, Shaqiri 73, 81 / Lingard 33)

Brighton - Chelsea 1-2 (March 66 / Pedro 17, Hazard 33)

Southampton - Arsenal 3-2 (Ings 20, 44, Austin 85 / Mhitarjan 28, 53)

U subotu:

Fulham - West Ham 0-2 (Snodgrass 17, Antonio 29)

Manchester City - Everton 3-1 (Gabriel Jesus 22, 50, Sterling 69 / Calvert-Lewin 65)

Huddersfield - Newcastle 0-1 (Rondon 55)

Crystal Palace - Leicester 1-0 (Milivojević 39)

Tottenham - Burnley 1-0 (Eriksen 90+1)

Watford - cardiff City 3-2 (Deulofeu 16, Holebas 52, Quina 68 / Hoilett 80, Reid 82)

Wolverhampton - Bournemouth 2-0 (Jimenez 12, Cavaleiro 90+4)

26. svibanj 2024 13:15