GLYN KIRK Afp
SLAVLJE ČEKIČARA

Golijada u Londonu, West Ham prekinuo crni niz od šest utakmica bez pobjede

Piše: HinaObjavljeno: 26. veljača 2024. 23:19

U susretu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham United je pobijedio Brentford sa 4-2 prekinuvši niz od šest kola bez pobjede.

Junak susreta je bio trostruki strijelac Jarrod Bowen koji je već u prvih sedam minuta zabio dva gola.

U petoj minuti je doveo "Čekičare" u vodstvo, a dvije minute kasnije je zabio i drugi gol. Neal Maupay je smanjio u 13. minuti, no Bowen je u 63. minuti zabio i svoj treći gol na susretu. Pobjedu londonskog sastava potvrdio je Emerson u 69. minuti. Gosti su do kraja susreta uspjeli tek ublažiti poraz golom Yoane Wisse u 82. minuti.

West Ham je sada osmi sa 39 bodova, dok je Brentford na 16. poziciji sa 25 bodova, pet više od zone spasa.

Na vrhu je Liverpool sa 60 bodova ispred Manchester Cityja sa 59 i Arsenala sa 58 bodova.

27. travanj 2024 00:08