Navigation toggle

Alexandre Lacazette

 OLI SCARFF Afp
ODLAZAK FRANCUZA

Nekad rekordno plaćeno pojačanje Arsenala napušta klub: ‘Bio je fantastičan, pravi vođa...‘

Francuski mediji spominju ga kao mogućeg povratnika u redove bivšeg kluba Lyona.
Piše: HINAObjavljeno: 03. lipanj 2022. 15:23

Francuski napadač Alexandre Lacazette (31) napušta Arsenal nakon što mu ovog mjeseca istekne ugovor s "topnicima", objavio je u petak londonski klub.

On je u Arsenal stigao prije pet godina iz Lyona, a transfer je bio vrijedan 53 milijuna eura. To tada bila rekordna odšteta koju je isplatio Arsenal. Dvije sezone je bio najbolji strijelac kluba, a najuspješnija sezona bila mu je 2018–19. kada je u svim natjecanjima zabio 19 pogodaka.

U pet sezona odigrao je 206 utakmica i zabio je 71 pogodak. No, ove sezone izgubio je mjesto u početnoj postavi, bila je to golgeterski najskromnija njegova sezona sa samo šest golova.

"Lacazette je bio fantastičan igrač, pravi vođa na terenu i izvan njega. Također, imao je važan utjecaj na mlađe igrače", priopćio je trener Mikel Arteta.

U vijesti se ne navodi gdje bi mogao nastaviti karijeru, ali britanski mediji pišu da će se vjerojatno vratiti u Lyon.

Komentari (0)

Učitavanje komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
21. lipanj 2025 22:04