JUSTIN TALLIS Afp
BORBA ZA TITULU

Gradski rivali su pružili veliki otpor, ali na kraju bez bodova napuštaju Emirates
Piše: Niko MatičevićObjavljeno: 09. ožujak 2024. 20:33

Arsenal je kasnim golom Kaija Havertza svladao Brentford 2:1 i, barem privremeno, preuzeo vrh tablice. Gradski rivali su pružili veliki otpor, ali na kraju bez bodova napuštaju Emirates.

Nije to izgledalo kao težak posao za Arsenal kada su poveli u 19. minuti. Na asistenciju Bena Whitea gol je zabio Declan Rice. No, krajem poluvremena Brentford je izjednačio nakon što je Yoane Wissa iskoristio ogromnu grešku vratara Aarona Ramsdalea.

GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE

U nastavku je uslijedio ogroman pritisak Arsenala koji je urodio plodom u 86. minuti. Ponovno je u ulozi asistenta bio White, a ovoga puta u strijelce se upisao Havertz.

Ovom pobjedom Arsenal je skočio na vrh tablice sa 64 boda. Liverpool na drugom mjestu ima bod manje, a Manchester City zaostaje dva boda. Upravo te ekipe u ovom kolu na Anfieldu igraju međusobno.

24. travanj 2024 07:28