LINDSEY PARNABY Afp
GOLIJADA I PREOKRETI

Ludu utakmicu punu golova, uzbuđenja i preokreta odigrali su u 6. kolu Premiershipa Newcastle i Manchester City
Piše: SNObjavljeno: 21. kolovoz 2022. 19:31

Završilo je na kraju podjelom bodova u golijadi 3:3.

Bio je to sjajan dvoboj u koji su bolje ušli gosti i vrlo rano poveli preko Gündogana (5). No, domaći su fantastično odgovorili, preuzeli kontrolu igre, napali i prislili City na povlačenje na svoju polovicu. Takav pristup je nakon nekoliko propuštenih prilika donio poravnanje preko Almirona (28), a onda i vodstvo prije odlaska na odmor golom Wilsona (39).

Golove iz prvog poluvremenaNewcastle - Manchester City pogledajte OVDJE.

Početkom drugog poluvremena Trippier (54) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem povisio na 3-1, a onda se probudio i prvak. Prvo je Haaland (60) iz gužve smanjio na 3-2, a vrlo brzo potom je Bernardo Silva (65) na izvrsno dodvavanje De Bruynea poravnao na 3-3. Ipak, domaći su izdržali završni pritisak i sačuvali bod.

U 74. minuti poscrvenio je strijelac majstorskog gola iz slobodnog udarca Trippier zbog nepromišljenog prekršaja, ali kasnije je nakon intervencije VAR-a sudac promijenio odluku.

Trippierov gol za 3:1 iz slobodnjaka pogledajte OVDJE.

Haalandov gol za 3:2 pogledajte OVDJE.

Silvin gol za konačnih 3:3 pogledajte OVDJE.

27. travanj 2024 13:46