ca
 GABRIEL BOUYS
KIKS TER STEGENA

Cholo Simeone slavio protiv Barce prvi put u 20 ligaških utakmica i pobjegao joj na velikih devet bodova

Hrvatski vratar s klupe odgledao trijumf Atletica nad Messijem i društvom
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 21. studeni 2020. 23:24

Atletico Madrid veliki je pobjednik derbija koji je s Barcelonom igrao na stadionu Wanda Metropolitano u 10. kolu prvenstva Španjolske. Momčad Diega Simeonea rezultatom 1:0 stigla je do prvog ligaškog trijumfa protiv Barce nakon deset godina. Od 14. veljače 2010. Atletico je čekao na kapitulaciju Katalonaca u La Ligi.

Presuda je stigla na kraju poluvremena. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Correa je proigrao Carrasca, a vratar gostiju Ter Stegen izašao je na 40 metara od svojih vrata kako bi zaustavio suparničkog ofenzivca. No Belgijac mu je gurnuo loptu kroz noge i odmjerenim udarcem iz velike daljine pogodio nebranjenu mrežu.

Barcelona je imala nekoliko prilika u nastavku za izjednačenje, najbliže je bio Lenglet, ali nije ni Atletico bio bezopasan. Završilo je 1:0, Atletico se na vrhu bodovno izjednačio s Real Sociedadom koji igra u nedjelju, a Barcelona je porušila nekoliko dugostojećih rekorda. Primjerice, u posljednjih 25 godina Barca nije imala samo 11 bodova nakon prvih osam ligaških kola kao što ih ima sada.

Valja spomenuti i da je Barcelonin branič Gerard Pique morao izaći s terena kada je na njegovo koljeno u jednome duelu naletio Atleticov veznjak Angel Correa. Izgledalo je jako bolno i ne isključuje se mogućnost da su stradali križni ligamenti.

Na klupi domaćina bio je Ivo Grbić, dok njegov suigrač Šime Vrsaljko nije kandidirao zbog ozljede.

Slavio je i veznjak Vatrenih Ivan Rakit. Njegova je Sevilla dočekala Celtu i trijumfirala s 4:2, a Rakitić je igrao cijelu utakmicu i u 85. minuti bio posljednji koji je dirao loptu prije Escuderova sjajnog gola za 3:2.