GORAN SEBELIC Cropix
KAKO SU IGRALI

Beljo najbolji u pobjedi Hrvatske, odličan i Šego, Sučić pokazao tehničku moć, ali imao je i nekoliko minusa

Hrvatski su nogometaši (U-21) pod vodstvom Igora Bišćana svladali vršnjake iz Danske s 2:1.
Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 23. rujan 2022. 21:38

U iznimno zahtjevnoj utakmici na pulskom stadionu Aldo Drosina poveli su Vatreni već u 9. minuti kada je sjajnom minijaturom goste načeo Gabriel Vidović. Na 2:0 povisio je Dion Drena Beljo, što je - pokazalo se - bio trijumfa vrijedan zgoditak.

U nastavku su danski nogometaši smanjili vodstvo golom Caspera Tengstedta i u konačnici dobrano namučili Kotarskog i društvo.

Evo kako su igrali prema mišljenju novinara SN-a:

HRVATSKA:

Najbolji - Dion Drena Beljo 7 - dok je on "vukao" Hrvatska je bila opasna naprijed i time lakše obranjiva. Krasan gol.

Kotarski 6,5 - kod gola nemoćan, sve ostalo odradio dobro i koncentrirano.

Smolčić 6,5 - agresivan, uglavnom orijentiran na defanzivu, korektna rola.

Vušković 6,5 - djelovao je bolji u tandemu stopera, i svakako sigurniji.

Soldo 6 - par odličnih blokova, ali i više nerezonskih ulaza u dribling i riskante "izlaze".

Čolina 6,5 - asistirao kod prvog pogotka, vodio veliku bitku s odličnim Daramyjem.

Franjić 6,5 - fali mu ritma, ali je davao mirnoću i taktički red sredini terena.

Pršir 6,5 - dok je imao "sape", borben i dobar u destrukciji i uz više solidnih doprinosa kombinatorici.

Sučić 6 - očita tehnička (nad)moć, ali brojne izgubljene lopte, rizični driblinzi i taktičko lutanje.

Vidović 6,5 - postigao je važan pogodak, ostalo je bilo na razini prosjeka.

Šego 7 - borben, agresivan, prodoran, asistent i defanzivni doprinos.

Hodža - malo igrao za ocjenu.

Biuk - malo igrao za ocjenu.

Šimić - malo igrao za ocjenu.

Pašalić - malo igrao za ocjenu.

Izbornik Igor Bišćan 7 - vrlo dobro prvo poluvrijeme, u nastavku fizički pali. Izmjenama ublažio taj pad. Pobjeda nad odličnim suparnikom. Revanš će biti veliki izazov i za njega.

26. srpanj 2024 17:43