Marcus Rashford zabiaj s bijele točke
 PAUL ELLIS Afp
ŠKOTI SE NAMUČILI

Englezi u generalki za Hrvatsku iz penala dobili suparnika kojeg nisu pobijedili više od 50 godina...

Southgate je opet izmiješao sastav, mogli su dobiti i uvjerljivije, ali jedan su penal promašili
Piše: SNObjavljeno: 06. lipanj 2021. 20:11

Engleska i Škotska, nacionalne vrste koje Hrvatsku iščekuju u skupini na Europskom prvenstvu, upisale su u nedjelju minimalne pobjede u svojim 'generalkama' za kontinentalnu završnicu.

Englezi su u Middlesbroughu nadvladali Rumunje 1:0, upisali nad njima prvi trijumf nakon čak 51 godine posta, a gol za pobjedu dao je Rashford u 68. minuti iz kaznenog udarca. Imali su Southgateovi izabranici još jedan jedanaesterac, ali je Hendersona u 78. minuti "pročitao" gostujući vratar Nina.

Englezi su zaigrali u postavi Johnstone - Godfrey, White, Mings, Shaw (od 75. Trippier) - Grealish, Phillips (od 46. Henderson), Ward-Prowse (od 65. Rice) - Rashford, Calvert-Lewin (od 82. Watkins), Sancho (od 65. Bellingham).

Škoti su, pak, slavili u gostima kod Luksemburga, koji je potkraj prvog poluvremena ostao bez isključenog Selimovića, a jedini je strijelac na stadionu Josy Barthel bio Adams u 27. minuti.

25. travanj 2024 02:23