DENIS LOVROVIĆ/Afp
KAKO SU IGRALI

Jedan igrač Vatrenih nikad nije odigrao lošije poluvrijeme. Dalić? Trebao je ranije reagirati

Modrić je u prvom dijelu bio neuvjerljiv, bez ritma, a u drugom je s više prostora poboljšao učinak
Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 12. listopad 2023. 23:12

U prvoj utakmici ikad na osječkoj Opus Areni, hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Turske (0:1), što je prvi poraz Dalićeve momčadi u kvalifikacijama za Euro 2024.

Evo kako smo ocijenili igrače...

Najbolji: Lovro Majer 6,5 - njegov ulazak revitalizirao je igru Vatrenih. Rastrčan, razigran i vezni više.

Livaković 5,5 - u početku spašavao, a onda praktično "poklonio" Yilmazu pogodak za pobjedu.

Stanišić 5,5 - od prve minute u problemu s brzim napadačima Turske, pogotovo na dijagonalne ubačaje.

Šutalo 6 - u prvom dijelu nikad slabiji u reprezentaciji, u nastavku se značajno podigao.

Gvardiol 6 - dozvolio je da mu Yilmaz pobjegne na centru za gol. Osim toga više dobrih intervencija.

Barišić 6 - s njegove strane manje je "puštalo", u prvom dijelu aktivniji prema naprijed.

Brozović 6 - tehnički neuvjerljiv, posljedično nervozan, a u nastavku se podigao u ritmu.

Lovro Majer

TOM DUBRAVEC/Cropix

Modrić 6 - u prvom dijelu neuvjerljiv, bez ritma, u drugom dijelu s više prostora poboljšao učinak.

Kovačić 6 - od veznih u prvom dijelu jedini agilniji, u nastavku brži i tehnički bolje.

Pašalić 5,5 - i kod njega se vidi manjak ritma jer nije standardan u klubu. Na boku mu je uvijek teže.

Musa 5 - odsječen u prvom dijelu, kad je imao premalo lopti i suporta. Nije uspijevao sačuvati loptu a niti biti opasan.

Brekalo 5 - bez prodornosti, nekonkretan, previše paralela, od kojih jedna presječena za gol gostiju.

Petković 6 - nespreman, ali opet nešto se počelo događati u kaznenom prostoru gostiju kad je ušao.

Vlašić 5,5 - pokušavao s boka ulaziti u sredinu, između linija, ali bez većeg uspjeha.

Beljo -- malo igrao za ocjenu, ali ipak ušao u šansu.

Sosa -- malo igrao za ocjenu.

Izbornik: Zlatko Dalić 6 - odavno nismo vidjeli slabiju Hrvatsku kao u prvom dijelu. Izmjene su podigle ritam i učinak, ali trebalo je reagirati već na poluvremenu, a taktički (korekcija postave) možda već nakon 20-tak minuta.

Sudac: Anthony Taylor 7 - suđenje koje trebaju gledati hrvatski suci. Osjećaj za igru, prednost, procjene prekršaja i iznuđivanja, lakoća kontrole utakmice. VAR korigirao dosuđeni jedanaesterac.

18. svibanj 2024 16:25