- Afp
KAKO SU IGRALI

Najbolji naš igrač opet je bio Perišić, uz bok njemu Gvardiol, najlošiji čovjek koji je daleko od forme

Ostvarena je pobjeda na rutinu i kvalitetu. Igra prosjek, ali misija uspješno odrađena...
Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 09. listopad 2021. 08:30

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je novu kvalifikacijsku pobjedu u skupini H za odlazak na SP 2022. godine. U gostima je Hrvatska s 3-0 svladala Cipar.

Prvi pogodak postigao je Ivan Perišić u drugoj minuti nadoknade prvog dijela, nakon lijepe asistencije Modrića, Joško Gvardiol povećao je vodstvo u 80. minuti, dok je Livaja postavio konačni rezultat utakmice u sudačkoj nadoknadi. S ova tri boda Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice, ima 16 bodova, kao i druga Rusija. Treća je Slovenija sa 10 bodova, četvrta Slovačka s devet, dok su na dnu Malta i Cipar sa po četiri boda.

Osim što je postigao pogodak najbolji u našim redovima bio je Ivan Perišić koji je bio konstantna opasnost za Ciprane.

NAJBOLJI: Ivan Perišić 6,5 – najopasniji igrač Hrvatske, prodoran i strijelac.

Livaković - – bez ozbiljnog posla, više gledatelj.

Stanišić 6 – pola ocjene više kao debitant, djelovao u grču.

Ćaleta-Car 6- nije u dojmljivoj formi, očito fali igre.

Gvardiol 6,5 – Solidna stoperska rola, inicijativa i za naprijed.

Sosa 6 – u početku suzdržan, odmakom minuta aktivniji.

Brozović 6 – tipična trka, puno pasova, manje uredna distribucija.

Modrić 6 – asistent, lucidne okomice, loš jedanaesterac.

Kovačić 6 - od dojmljivih prodora do banalnih grešaka. Suvišan karton.

Vlašić 5,5 – brojne greške, promašio zicer, daleko od forme.

Kramarić 6 – poništen gol, propušten zicer, izvojevan kazneni udarac.

Pašalić – premalo igrao za ocjenu.

Livaja - malo igre za ocjenu, ali dovoljno za potvrdu realizacije.

Brekalo – malo igre za ocjenu, ali dobra asistencija.

Jakić – debitant. Malo igre za ocjenu

Ivanušec – premalo igrao za ocjenu

IZBORNIK Zlatko Dalić 6,5 – ostvarena pobjeda na rutinu i kvalitetu. Igra prosjek, ali misija uspješno odrađena.

26. travanj 2024 05:31