SPADA/LAPRESSE/PROFIMEDIA Spada/lapresse/profimedia
IGRAO I MORO

Atalanta upisala nove važne bodove u lovu na Europu, nogometaši Bologne upali u crnu seriju poraza

Gasperinijeva momčad drži šesto mjesto na ljestvici koje vodi u Konferencijsku ligu
Piše: HinaObjavljeno: 30. prosinac 2023. 17:31

Atalanta je u subotu u utakmici 18. kola talijanskog prvenstva kod kuće s 1:0 svladala Lecce.

Gol za pobjedu domaće momčadi zabio je u 58. minuti Lookman.

Hrvatski nogometaš Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za Atalantu koja zauzima šesto mjesto na ljestvici s 29 bodova, jednim više od sedmoplasirane Rome. Lecce je 13. s 20 bodova.

Nogometaši Udinesea svladali su pred svojim navijačima Bolognu s uvjerljivih 3:0 u dvoboju 18. kola talijanske Serie A.

Argentinci su bili kobni po Bolognu pa je tako Pereyra u 23. minuti postigao uvodni pogodak na susretu, dok je sve zaključeno golom Payera u 52. minuti za konačnih 3:0. Između toga mrežu Bologne je zatresao i Lucca.

Bologna je izgubila nakon tri prvenstvene pobjede u nizu, dok je Udinese pobijedio tek drugi put ove sezone. Hrvatski nogometaš Nikola Moro za Bolognu je počeo utakmicu te je zamijenjen u 55. minuti. Bologna je upisala tek treći poraz u sezoni.

Cagliari i Empoli su odigrali 0:0 premda je domaćin propustio ugrabiti tri boda. Tragičar je bio Viola čiji je pogodak poništio VAR u 66. minuti, a zatim u 83. minuti nije realizirao jedanaesterac. Obje su momčadi ostale nisko na ljestvici, Cagliari je na 18., a Empoli na 19. mjestu.

Vodeći je i dalje Inter s 40 bodova, dok začelje drže Cagliari (14), Empoli (13) i Salernitana (9).

06. svibanj 2024 02:37