CHELSEA - LIVERPOOL 1-2

VIDEO Johnson briljantnim pogotkom srušio snove Chelseaja o naslovu prvaka!

U velikom derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je trijumfirao na Stamfrod Bridgeu protiv Chelseaja s 2-1 golom Glena Johnsona iz 87. minute
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. studeni 2011. 20:24

U velikom derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je trijumfirao na Stamfrod Bridgeu protiv Chelseaja s 2-1 golom Glena Johnsona iz 87. minute. Chelseaju je to drugi ovosezonski domaći poraz i drugi uzastopni nakon što ih je u njihovom dvorištu u 10. kolu "torpedirao" Arsenal s 5-3.

Chelsea je bolje otvorio susret i bio je opasnija momčad u prvih 20-ak minuta, dok je Liverpool svoju priliku tražio iz protunapada. Na kraju su "redsi" strpljivo dočekali jednu pogrešku nekog od igrača "bluesa", a tragičar je bio John Obi Mikel koji je izgubio loptu ispred vlastitog šesnaesterca. Kradljivac je bio Craig Bellamy koji je prvo odigrao dupli pas sa Luisom Suarezom, a potom uposlio Maxija Rodrigueza koji je ostavio Petra Čecha na krivoj nozi i poslao loptu u mrežu.

U nastavak je Chelsea ušao odlučniji, a kvalitetniju igru okrunio je golom u 55. minuti. Strijelac je bio Daniel Sturridge iz neposredne blizine. Većinu poslao odradio je zapravo Florent Malouda koji je krasno prošao i ubacio loptu s lijeve strane na rub peterca dok je Sturridge morao tek postaviti nogu i gurnuti loptu u nebranjenu mrežu.

Susret je sjajnom individualnom akcijom riješio Glen Johnson. Primio je loptu desni bek Liverpoola iskosa s desne strane, malo izvan šesnaesterca i sjurio se prema golu. Nisu ga uspjela omesti dvojica igrača Chelseaja i ovaj je prizemnim udarcem ljevicom u dalji kut prevario Čecha za drugu uzastopnu pobjedu Liverpoola na Stamford Bridgeu.

Zanimljivo, Johnsonu je to bio prvi ovosezonski gol u tek petom premierligaškom nastupu.