Šipoš
 Srdjan Vrancic / CROPIX
LIGA PRVAKA MLADIH

VRLO DOBRA UVERTIRA U HARKIVU, ALI MLADI DINAMOVCI IMAJU ZA ČIME ŽALITI Modri se ekspresno vratili, pa promašili nekoliko zicera za potpuni preokret

U susretu 3. kola C skupine juniorske Lige prvaka mlada momčad Dinama je u Harkivu odigrala 1-1 sa Šahtarom i barem privremeno preuzela vrh ljestvice.
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 22. listopad 2019. 16:52

ŠAHTAR - DINAMO 1:1 (Bondarenko 50' / Janković 55')

ŠAHTAR: Trubin - Kozik, Muravskij, Jakuba, Rudavskij (Buleza 85') - Kriskiv (Hurov 84'), Sudakov - Bondarenko - Ehbudzhuo, Sikan, Abdulaiev (Mudryk 73').

Trener: Andres Carrasco.

DINAMO: Josipović - Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Jurišić - Janković, Franjić, Krizmanić (Vasilj 79') - Karrica (Jularadžija 72'), Šipoš (Svržnjak 90+2'), Marin.

Trener: Igor Jovićević.

U uvertiri utakmice Šahtarovih i Dinamovih seniora, igrali su Ligu prvaka i juniori, u tom je dvoboju Dinamo apsolutno nadigrao domaćine. I možemo reći osvojio samo bod. Od prve je minute momčad Igora Jovićevića bila bolja, dominantna, presingom nije dopuštala igračima Šahtara niti da izađu sa svoje polovice, kamo li da ozbiljnije priprijete. No, kao što znamo, u nogometu ne pobjeđuje uvijek bolji, čak ni s igračem više punih 25 minuta. Tada je nakon drugog žutog kartona u samo tri minute isključen Ehbudzhuo, činilo se da će Dinamo sigurno materijalizirati taj višak, međutim, domaćini su se provukli.

Šahtarov vratar Trubin u prvom je dijelu bio junak domaćina. Obranio je udarac Šipoša iz blizine, zatim i slobodnjak Antonija Marina. Kasnije je 'ispao truba' kod Dinamova gola, ali dotad je bio prvo ime utakmice. Modri su nadirali na sve strane, Hrvoj je bio odličan na desnom boku, Marin raspoložen i nezaustavljiv na lijevoj strani, priključivao se Franjić, prijetio je Janković, baš je bila milina gledati mladu momčad koja zna što želi i kako mora doći do cilja, gol je visio u zraku. Nakon izgubljene lopte Modri su je odmah osvajali, ali nedostajala je realizacija. Međutim, Šahtar, osim ponekog izleta i slabašnog pokušaja, nije izgledao kao momčad koja može to kazniti.

Ipak, jedna greška bila je dovoljna. Na dušu vratara Renata Josipovića. Lopta je išla u šesnaesterac, vikao je 'ja, ja', što znači da se svi miču i da će je on uhvatiti. No, loše je procijenio tajming, Sikan je stigao prije do nje, Josipović ga je morao rušiti. Iako je odbio Bondarenkov udarac s bijele točke, lopta je završila u golu. Ipak, Dinamo je brzo izjednačio, Karrica je odigrao povratnu loptu, Janković pucao, a spomenuti Truban loše reagirao. Lopta je kroz njega prošla u mrežu. Naljutio se tad Dinamo, opet krenuo po pobjedu, Janković drugu povratnu loptu nije uspio tako precizno pogoditi.

Kad je isključen Ehbudzhuo, Modri su imali još nekoliko šansi. Mat je imao u nogama Šipoš, Marin ga je sjajno proigrao, ali napadač nije pogodio zicer. Kao i nešto kasnije na ubačaj Jurišića. Pucao je nekoliko puta i Marin, pokušavali su Modri iz raznih pozicija, nisu uspjeli do kraja slomiti 'rudare'.

- Kod Cityja je utakmica mogla otići na drugu stranu, pa smo osvojili bod, sad je bilo obrnuto, odigrali smo najbolju utakmicu dosad. Imali smo gard, nismo im dopustili da nam dođu do gola. Imali smo šanse, inicijativu, šteta što nismo bili lucidniji u samoj završnici. Ali, sačekat ćemo ih za 14 dana u Zagrebu, vjerovat ćemo u pobjedu kao i ovaj put, malo sreće je nedostajalo. Dobro, bod u gostima je bod, moramo biti zadovoljni, ali prije svega sretni zbog imidža koji smo pokazali. Došli smo u njihov dom, gdje oni mogu kupiti što žele, a nisu nam došli do gola. Možda ne mogu biti zadovoljan skroz s rezultatom, ali mogu s tim gardom i pristupom. Čekamo ih za dva tjedna u Zagrebu - rekao je trener Igor Jovićević.

Šahtar - Atalanta

ŠAHTAR: Trubin - Kozik, Muravskij, Jakuba, Rudavskij - Kriskiv, Sudakov - Bondarenko - Ehbudzhuo, Sikan, Abdulaiev. Trener: Andres Carrasco.

DINAMO: Josipović - Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Jurišić - Janković, Franjić, Krizmanić - Karrica, Šipoš, Marin. Trener: Igor Jovićević.

-----------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

89' - Sjajnu je loptu dobio Šipoš na dva metra od gola, ali ponovno njegov udarac odlazi pored gola

86' - Nogometaš domaćina Mudryk i vratar Josipović bili su sudionici teškog sudarau kojem je deblji kraj izvukao igrač Modrih. Liječnici su mu nekoliko minuta ukazivali pomoć, ali se u konačnici ipak uspio pridići i nastaviti susret

82' - Pucao je Franjić, ali Trubin lakoćom zaustavlja njegov pokušaj

72' - Marin se sjurio prema vratima domaćina, dodao idealnu loptu za Šipoša koji se našao sam, oči u oči s vratarem Šahtara, ali udarac je bio jako loš

65' - Šahtar ostaje s desetoricom igrača! Ehbudzhuo je u kratkom roku zaradio dva žuta kartona

62' - Abdulaiev je na rubu šesnaesterca nanizao nakoliko igrača Dinama i potom pucao s desetak metara, ali lopta je srećom po Modre otišla pored vratnice

57' - Ponovno je Janković bio u prilici! Hrvoj je idealno uposlio strijelca Dinamovog pogotka, ali ovaj s opet metara šalje loptu pored vratnice. Bila je ovo sjajna prilka da Modri stignu do vodstva

55' GOOOL - Janković je opalio s desetak metara iskosa, a ne toliko jak udarac prošao je kroz noge domaćeg vratara za izjednačenje u Ukrajini

50' GOOOL - Vratar Josipović je zakasnio na jednu loptu i prekršajem zaustavio napadača domaćina, sudac je pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Bondarenko

PRIJENOS UŽIVO

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' - Pucao je i Karrica, ali i njegov udarac odlazi pored gola

34' - Marin je nanizao nekoliko igrača Šahtara, dao za Jankovića koji puca s dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad grede

31' - Valja istaknuti kako je na tribinama i legenda hrvatskog nogometa i bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna

20' - Ovog puta pokušao je Janković s više od 20 metara, ali njegov udarac bio je slab i neprecizan

17' - Marin je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara od gola, potom i sam zapucao, a vratar Trubin paradom odbija loptu u korner

14' - Suadakov je pokušao poslati prizemnu loptu na peterac, ali na mjestu je bio Šutalo

9' - Sjajno je sada Jurišić ubacio s lijeve strane, Šipoš pucao u padu, ali brani Trubin

7' - Modri u uvodnih nekoliko minuta imaju puno više od igre, a prvi je vratima Šahtara zaprijetio Krizmanić udarcem s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored vratnice

1' - Počela je utakmica u Harkivu.

11.30 - Poznati su sastavi. Dinamo će istrčati u postavi: Josipović - Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Jurišić - Janković, Franjić, Krizmanić - Karrica, Šipoš, Marin.

04. svibanj 2024 09:01