SAMEER AL-DOUMY Afp
OLIMPIJSKI TURNIR

Novi poraz za Acu Petrovića, Njemačka pobjedom izborila plasman u četvrtfinale

Sve ozbiljne šanse za Brazil nestale su kad je Bruno Caboclo napravio peti prekršaj u 27. minuti
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 30. srpanj 2024. 23:15

Njemačka je osigurala četvrtfinale pobjedom nad Brazilom od 86:73. U petak će s Francuskom igrati za prvo mjesto u skupini, dok će Brazil u petak kontra Japana tražiti treće mjesto s kojim može ostati u igri za četvrtfinale.

Momčad Ace Petrovića teško se nosila s fizičkim mogućnostima i čvrstinom Nijemaca, gubili su Brazilci početkom druge četvrtine 10:24, ali onda su se stabilizirali u napadom preko Vitora Benita.

I na velikim odmor otišli sa 40:40. Sve ozbiljne šanse za Brazil nestale su kad je Bruno Caboclo napravio peti prekršaj u 27. minuti, a prije toga je skupio tek 13 minuta igre. Petrović se pokušao spasiti u zonskoj obrani, no pomoći od moći svjetskog prvaka nije bilo...

Njemačka - Brazil 86:73 (Schröder 20, F. Wagner 17, Bonga 15, Obst 14/Yago 18p, 8a, 4il, Benite 17). Poredak: Njemačka 2-0, Francuska 2-0, Japan 0-2, Brazil 0-2.

19. rujan 2024 02:19