Karoline Bjerkeli Grovdal

ANNE-CHRISTINE POUJOULAT Afp
EP U RIMU

Karoline Bjerkeli Grovdal zlatna u polumaratonu, Matea Parlov Kloštro zauzela 25. mjesto

Parlov Kloštro, čija je disciplina inače maraton, bila je 25. s vremenom 1:11.48
Piše: HinaObjavljeno: 09. lipanj 2024. 11:30

Norvežanka Karoline Bjerkeli Grovdal europska je prvakinja u polumaratonu, dok je hrvatska atletičarka Matea Parlov Kloštro zauzela 25. mjesto.

Norvežanka Grovdal je u nedjelju ujutro slavila u polumaratonu, neolimpijskoj disciplini koja mnogim sportašima služi kao priprema za Olimpijske igre u Parizu, s vremenom 1:08:09 što je ujedno i rekord prvenstva. Srebro je osvojila Rumunjka Joan Chelimo Melly (1:08.55), a broncu Britanka Calli Hauger-Thackery (1:08.58). Parlov Kloštro, čija je disciplina inače maraton, bila je 25. s vremenom 1:11.48.

Za 33-godišnju Grovdal ovo je druga medalja na Europskom prvenstvu u Rimu nakon srebra na 5.000 m koje je osvojila prije dva dana.

Nešto ranije u polumaratonu u muškoj konkurenciji zlato osvojio domaći atletičar Yemaneberhan Crippa s vremenom 1:01.03 (rekord prvenstva), ispred svog sunarodnjaka Pietra Rive (1h 01.04) i Nijemca Amanala Petrosa (1 sat 01.07).

27. lipanj 2024 01:32