Martin Rose Bongarts/Getty Images
RUSKINJAMA BRONCA

NORVEŽANKE OSTALE BEZ ODLIČJA, RUSIJA STIGLA DO PRVE MEDALJE NAKON DESET GODINA POSTA Od petnaeste minute nadalje igrala je samo jedna reprezentacija

Piše: HinaObjavljeno: 15. prosinac 2019. 12:51

Ruska ženska rukometna reprezentacija osvojila je broncu na Svjetskom prvenstvu za rukometašice koje se održava u japanskom Kumamototu nakon što je u borbi za treće mjesto pobijedila Norvešku sa 33-28 (18-15).

Norvežanke su na početku utakmice došle u vodstvo od 3-0, no Ruskinje su u 15. minuti izjednačile na 8-8, a pet minuta kasnije vodile sa četiri gola razlike (13-9). Vodstvo Ruskinje nisu ispuštale do kraja utakmice.

Kod Ruskinja najbolja je bila Ana Vjahireva sa devet pogodaka, a kod Norvežanki Emilie Arntzen i Stine Oftedal sa po sedam golova svaka.

Za Ruskinje je ovo peta medalja sa svjetskih prvenstava i prva brončana. Prije ovog SP-a su osvajale zlata na prvenstvima u Italiji 2001., u Rusiji 2005., u Francuskoj 2007. i u Kini 2009.

Norvežanke su ostale na tri zlatne medalje, četiri srebrne i tri brončane sa svjetskih prvenstava.

U finalu igraju Španjolska i Nizozemska, dvije reprezentacije koje nisu ni jednom osvojile naslov svjetskih prvakinja.

01. svibanj 2024 12:27