JANEK SKARZYNSKI Afp
ODBOJKA

Bivši hrvatski izbornik u finalu SP-a: Brazilke u velikoj drami srušile Italiju i izborile okršaj protiv Srbije

Iznimno dramatičan i izjednačen bio je ovaj polufinalni susret u nizozemskom Apeldoornu
Piše: Tihomir HrgaObjavljeno: 13. listopad 2022. 22:34

Odbojkašice Srbije branit će naslov svjetskih prvakinja osvojen 2018. u Japanu, nakon što su u srijedu izborile plasman u svoje drugo uzastopno finale na svjetskim prvenstvima pobijedivši reprezentaciju SAD-a sa 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23) u utakmici odigranoj u poljskim Gliwicama.

Srpkinje je do još jedne, 11. pobjede na ovom Svjetskom prvenstvu, predvodila kapetanica Tijana Bošković s velika 33 poena, uz 59-postotnu učinkovitost u napadu. S klupe je, pak, igrom dirigirao Daniele Santarelli, Talijan koji je do prošle godine bio izbornik hrvatske ženske reprezentacije. Ovo će biti druga medalja (kakvog god sjaja bila) za Santarellija sa Srbijom, budući da su ranije ove godine osvojili srebro na Europskom prvenstvu. Bolje su tada u finalu bile Talijanke.

Reprezentacija Srbije sada je bez poraza došla do polufinala, a od Amerikanki je bila bolja i u prvom dijelu grupne faze natjecanja, kad su slavile u tri seta.

Srpkinjama će suparnice u subotnjem finalu biti Brazilke koje su u nizozemskom Apeldoornu svladale Italiju sa 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:19). (ij)