IVAN PERIĆ/Cropix
DOBAR START

Juniorke Hrvatske pobjedom protiv Španjolske otvorile Europsko prvenstvo

Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 05. kolovoz 2024. 14:42

Hrvatska juniorska ženska reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo U20, odnosno skupinu koja se igra u bugarskoj Sofiji. Sa 3:1 (25:23, 26:24, 21:25, 25:14) nadigrale su vršnjakinje iz Španjolske.

Napadački je briljirala Mara Štiglić, 18-godišnja Riječanka koja će od jeseni biti na američkom sveučilištu Utah State, sa 26 poena, a slijedile su je korektorica Mladosti, Tonka Bošnjak, sa 17 te Splićanka Ana Burilović sa 11 poena.

U sastavu izbornika Hrvatske Ivice Radočaja još su bile Lijić (2 poena), Papac (8), Kesar (5), Županić (L), Drobac (2), Perić, Kovčo (L), Milovanović, L. Sesar, L. M. Sesar i Dragičević.

Do uvijek važne startne pobjede mlade su Hrvatice došle preokrenuvši u drugom setu zaostatak 19:22, pa i 21:23, osvojivši pet od posljednjih šest poena seta. Španjolke su uzvratile u sljedećoj dionici, ali onda su četvrti setu naše djevojke otvorile sa 4:0, 10:4 i prednost je poslije toga samo rasla do velikih konačnih +11.

Hrvatska će u skupini odigrati ukupno sedam utakmica, prva sljedeća je protiv Slovenije danas (15.00), a onda još i protiv Bugarske, Nizozemske, Švedske, Turske i Belgije. U polufinale idu prve dvije reprezentacije iz skupine.

05. rujan 2024 20:02