Joković
 Adam Pretty/Getty Images / Getty Images
HRVATSKA MEĐU ČETIRI

HRVATSKA U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA! BARAKUDE SRUŠILE CRNU GORU I IZBORILE DERBI PROTIV SRBIJE Hrvatska kreirala veličanstveni preokret

Piše: HinaObjavljeno: 24. srpanj 2018. 17:50

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva svladavši u Barceloni Crnu Goru s 9-7 (1-2, 1-2, 4-2, 3-1).

Svjetski prvaci su teškom mukom izborili polufinale, u kojem ih čekaju branitelji naslova i olimpijski prvaci Srbi. Crnogorci su agresivnom igrom vodili veći dio utakmice i sa dva razlike, no izabranici Ivice Tucka su uspjeli serijom 5-0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine preokrenuti rezultat i doći do pobjede i prolaza među četiri najbolje europske momčadi. "Barakude" su posebno dobro odigrali zadnju četvrtinu u kojem su "preplivali" Crnogorce, čija je ogromna agresivnost ipak splasnula nakraju.

Crnogorci su bolje započeli susret te poveli s 2-0 golovima Ivovića i Spaića, a nakon šest neuspješnih napada za 1-2 je pogodio Šetka. U drugoj trećini Petković opet donosi veliku prednost Crnogorcima (1-3), dok se kod hrvatskih vaterpolista uvukla i nervoza, većinom zbog sudačkih odluka. Buljubašić pogađa sa igračem više za 2-3, no odmah u sljedećem napadu Janović opet povećava na 2-4. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U trećem periodu Crnogorci imaju ogromnu priliku za vodstvo od tri razlike, ali Spajićev udarac iz velike blizine brani Bijač. Macan smanjuje u vrlo važnom trenutku, no ne zadugo jer Janović opet vraća Crnogorce na dva razlike i to s igračem više, čak devetim u dotadašnjem dijelu utakmice. Golom Buljubašića

Hrvatska opet dolazi na minimalni zaostatak (4-5) , a dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine Barakude konačno izjednačavaju golom Fatovića. Petković dovodi Crnogorce u vodstvo 6-5, a Vukičević iz peterca opet poravnava (6-6), a Fatoviću u zadnjoj sekundi vratar Lazović brani šut za prvo vodstvo Hrvatske, pa se u zadnju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom.

Napokon, u 25. minuti Hrvatska vodi (7-6) nakon što je Lončar iskoristio nesmotrenost Crnogoraca, a nakon još jedne važne obrane Bijača Brguljan je skrivio peterac iz kojeg Joković odvodi naše na 8-6. Dvije minute kasnije sjajna akcija Hrvatske i prebacivanje Vukičevića i Lončara do Bušlje koji lako pogađa za 9-6 i seriju od 5-0 svjetskih prvaka kroz treću i zadnju četvrtinu.

Ivović s igračem više pogađa za 9-7, a Bijač potom radi još jednu sjajnu obranu "zicera" Petkoviću, da bi Janoviću minutu i pol prije kraja s igračem više šut bio blokiran te je susret praktički bio odlučen.

Kod Hrvatske je Marko Bijač imao sedam obrana, Ivan Buljubašić je postigao dva, a Anđelo Šetka, Ante Vukičević, Loren Fatović, Andro Bušlje, Marko Macan, Maro Joković i Luka Lončar su se po jednom upisali u strijelce. Vratar Dejan Lazović je upisao 14 obrana, a Aleksandar Ivović, Marko Petković i Mlađan Janović su postigli po dva gola za Crnogorce.

Vaterpolski klasik Hrvatska - Srbija igra se u četvrtak u 20.30 sati.

HRVATSKA - CRNA GORA 9:7

HRVATSKA: Bijač - Vukičević, Macan, Joković - Fatović, Garcia - Lončar

CRNA GORA: Lazović - Petković, Ivović, A. Radović - M. Janović, Dr. Brguljan - Mišić

------------------------------------------------

ČETVRTA ČETVRTINA (9:7)

8' - Bušlje nije zabio zicer, ali je Hrvatska dobila još jedan napad 30 sekundi prije kraja. Hrvatska je u polufinalu!!! U četvrtak u 20:30 igrat ćemo protiv reprezentacije Srbije.

7' - Minuta i pol do kraja, obranili smo se u vrlo važnom napadu. Janović je pokušao, ali se od našeg bloka odbila do Bijača.

5' - Ivović pogađa za smanjenje vodstva.

4' - Kakav pogodak Hrvatske! Izigrali smo cijelu crnogorsku obranu i Bušlje fantastično pogađa za velikih 9:6!

3' - Mišić je pokušao s dva-tri metra, ali Bijač fenomenalno brani! Maro Joković iz peterca pogađa za 8:6!

2' - Prvo vodstvo Hrvatske! Luka Lončar fantastično zabija za 7:6!

1' - Ivović je pokušao pogoditi, ali Bijač lako brani.

TREĆA ČETVRTINA (6:6)

8' - Fatović je u zadnjoj sekundi uputio udarac na gol, ali crnogorski je vratar danas iznimno dobar na golu.

7' - Ivović radi prekršaj na Vrliću i sudac je opravdano dosudio peterac. Vukičević je siguran realizator za još jedno izjednačenje!

7' - Crnogorci su izigrali cijelu našu obranu i Petković zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

6' - Fantastična akcija Bušlje i Fatovića! Fatović pogađa za izjednačenje!

5' - Garcia je izvrsno pronašao Buljubašića koji pogađa za 5:4!

4' - Odmah uzvraćaju Crnogorci i ne dopuštaju da uhvatimo priključak. Janović je pogodio za 5:3.

3' - Marko Macan fantastično šraubom zabija za smanjenje razlike protiv Crnogoraca!

2' - Vrlić radi prekršaj u napadu i propada nam još jedna prilika.

DRUGA ČETVRTINA (2:4)

8' - Jako loše igramo u napadu. Imali smo gotovo cijelu minutu za realizaciju, ali nismo uspjeli stvoriti izglednu priliku. Na odmor se ide s dva pogotka manje.

6' - Opet ne koristimo igrača više. Lončar i Šetka promašuju dva zicera.

6' - Janović zabija i vraća Crnu Goru na dva pogotka prednosti.

5' - Buljubašić spretno zabija za 2:3! Ovaj put smo iskoristili igrača više, realizacija nam je 2/5.

4' - Bušlje još jednom promašuje, odnosno Lazović brani uz pomoć vratnice.

3' - Marko Petković je prebacio Bijača i zabio za 3:1.

3' - Fatović i Šetka su dvaput probali, ali nismo uspjeli iskoristiti igrača više.

1' - Fatović je pokušao iznenaditi Crnogorce, ali Lazović i to brani.

PRVA ČETVRTINA (1:2)

7' - Bijač sjajno brani Ivovićev pokušaj!

6' - Iskoristili smo igrača više, Šetka je sjajno pogodio!

6' - S igračem više nismo uspjeli zabiti. Nakon lijepo izrađene akcije Bušlje pogađa gredu.

5' - Joković promašuje, a Ivović nakon time-outa Crnogoraca zabija za 2:0.

3' - Spajić iz jedne kontre zabija za vodstvo Crne Gore.

1' - Počela je četvrtfinalna utakmica Europskog prvenstva u Barceloni.

24. travanj 2024 22:47