Jana Pavalić
 RONALD GORSIC/CROPIX
POTHVAT U BUDIMPEŠTI

Nevjerojatan uspjeh 14-godišnje HR senzacije! Srušila apsolutni državni rekord u briljantnoj izvedbi

Šteta je što je Jani za finale Svjetskog kupa nedostajalo jako malo, završila je na 9. mjestu.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 08. listopad 2021. 20:32

Najvredniji rezultat hrvatskog plivanja drugog dana natjecanja na Svjetskom kupu u Budimpešti, ostvarila je mlada, 14-godišnjakinja iz Gornje Stubice, Jana Pavalić. Nakon što je dan ranije bila 12. u kvalifikacijama na 50 slobodno s novim juniorskim i mlašđeseniorskim rekordom Hrvatske, u petak je otišla još malo dalje ili više.

Sada je na 50 leptir, Jana Pavalić isplivala navedenu dionicu za 26.34 sekunde, što je novi apsolutni državni rekord, nadmašivši prijašnji iz 2009. koji je držala Monika Babok. Ovim je vremenom Jana bila nadomak finala, zauzevši nakon svih kvalifikacijskih utrka 9. mjesto.

U istoj je disciplini druga Hrvatica, Lea Gerard plivala 27.42 za ukupno 16. mjesto.

Od naših pšlivaličica i plivača nastupali su još na 100 prsno Ana Blažević (12. mjesto - 1:08.56) i Meri Mataja (14. mjesto - 1:09.44). Na 100 slobodno smo imali četvoricu plivača, a najbolje plasirani bio je Jere Hribar (30. mjesto - 50.00). Ostali plasmani su Lovro Serdarević (36. mjesto), Karlo Perčinić (42.) i Mario Šurković (43. mjesto).

Konačno, na 200 mješovito, Mario Šurković je s vremenom 2:06.61 zauzeo 25. mjesto.

24. travanj 2024 10:24