JANEK SKARZYNSKI Afp
UZBUDLJIVO FINALE

Triler u Katowicama: Europski naslov ide u Italiju, Slovenci umalo otišli do samoga kraja!

Brončanu medalju osvojila je domaća reprezentacija Poljske koja je bila uvjerljiva protiv Srbije
Piše: HinaObjavljeno: 19. rujan 2021. 23:23

Talijanska muška odbojkaška reprezentacija osvojila je naslov europskog prvaka, u finalu EP u Katowicama Italija je svladala Sloveniju s 3-2 (22-25, 25-20, 20-25, 25-20, 15-11).

Za Italiju je ovo sedmi naslov europskog prvaka, a prvi nakon 2005. godine.

Muška reprezentacija "azzurra" tako je ostvarila jednak uspjeh kao i njihove kolegice u ženskoj konkurenciji koje su osvojile europski naslov prije 15 dana.

S druge strane, Slovenija je treći put igrala u finalu i treći je put izgubila. Prije šest godina bolja je bila Francuska, prije dvije godine Srbija, a ovaj put Italija.

Brončanu medalju osvojila je domaća reprezentacija Poljske koja je u susretu za treće mjesto s uvjerljivih 3-0 (25-22, 25-16, 25-22) branitelja naslova Srbiju.

19. travanj 2024 12:34