VLADO KOS/CROPIX
Ostali na dva boda

Rukometaši Nexea izgubili na gostovanju kod Magdeburga, Jaganjac najefikasniji sa sedam golova

Od samog početka susreta domaći sastav preuzeo je kontrolu nad zbivanjima na terenu
Piše: HinaObjavljeno: 08. prosinac 2020. 22:57

Rukometaši našićkog Nexea u susretu su 6. kola skupine C Europske lige izgubili na gostovanju kod Magdeburga sa 23-28 (10-17).

Od samog početka susreta domaći sastav preuzeo je kontrolu nad zbivanjima na terenu, sredinom prvog poluvremena odvojio se na 9-5, a nakon što su Našićani smanjili na 10-8 u 22. minuti do poluvremena je Magdeburg serijom 7-2 pobjegao na 17-10.

U nastavku je Magdeburg bez previše naprezanja održavao prednost od pet do osam pogodaka razlike.

Halil Jaganjac sa sedam i Janko Kević s pet pogodaka bili su najefikasniji kod Nexea, dok su domaće predvodili Gisli Kristjansson sa šest te Christoph Steinert i Michael Damsgaard Nielsen sa po pet golova.

Nexe je tako i nakon pet odigranih susreta ostalo na dva boda te zauzima peto mjesto na ljestvici, dok je Magdeburg sakupio osam bodova iz također pet nastupa te dijeli prvo mjesto s Montpellierom.

Nexe će sljedeći susret u Europskoj ligi imati tek u veljači nakon što se održi Svjetsko prvenstvo.

08. svibanj 2024 23:33