ANNE-CHRISTINE POUJOULAT Afp
KAKO SU IGRALI

Senator potvrdio povratak u formu, mlada zvijezda letjela po terenu, ali jedan čovjek se mora osloboditi

Hrvatska će drugu utakmicu drugog dijela natjecanja odigrati protiv Argentine u subotu
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 21. siječanj 2021. 20:40

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Kairu svladala Bahrein sa 28-18 (13-8).

Tek u svom četvrtom nastupu na ovom SP Hrvatska je odigrala utakmicu u kojoj je dominirala od samog početka. Do same završnice susreta Hrvatska je mirno održavala prednost od pet do sedam razlike, da bi se u posljendjih pet minuta Bahrein predao pa je Hrvatska postigla posljednjih pet golova na susretu i na kraju slavila s uvjerljivih 10 razlike.

OCJENE IGRAČA:

Horvat 5 - Potvrda njegovog povratka u formu. Osam komada, protiv Katara jako dobro drugo poluvrijeme. Treba nam efikasni Zlaja. Ne mora pucati penale.

Pešić 4 - Deset odličnih minuta, dobro da je opet pokazao da ništa nije kriv i da je u formi. Pet obrana.

Šego 5 - Više nego dobar nakon dugog odsustva. Dosta velika minuta, što je vrlo hrabro. Donio nam je sigurnost.

Marić 4 - Na svojoj tradicionalno visokoj razini, zabio je 4 od 6 i ponovo bio naš ponajbolji napadač.

Duvnjak 3 - U laganom ritmu, a kada si tako ne možeš biti maksimalan. Dobro je da ga čuvamo i da je zdrav, ostalo već znate. Kad treba...

Šarac 3 - Mini rola i zabijen cepelin na kraju. Sve bolje se snalazi, treba mu malo više slobode da pokaže sve što može.

Karačić 3 - Preživio je, prvo poluvrijeme je hodao, drugo je potrčao i ispalo je dobro. Polako ga treba vratiti.

Štrlek 3 - Jedan gol, nije bilo previše kontri u kojima je neuhvatljiv. Podijelio je minute s Mandićem.

Čupić 3 - Nešto laganija utakmica, nakon težeg uvoda. Dva gola u 11 minuta na terenu.

Musa 4 - Odigrao je cijelu utakmicu u sredini naše obrane. I to je dobro, da sve legne na mjesto prije onog što nas čeka.

Mamić 3 - Dobro, 2 gola, obrana. On je već standard na toj lijevoj strani našeg napada.

Šebetić 3 - Jednu opali super, zabije skok šut, pa ga dugo nema. Previše. Šeba se mora osloboditi, definitivno. Obrana je bila OK.

Brozović - Ništa

Mandić 4 - Željan je igre, letio je, dao agresivnost obrani i zabio tri gola. Dobro je znati da je tu.

Jaganjac 3 - Nije išlo, jedan je zabio, morao je još koji, no s obranom se nekako slika uspjela zatvoriti u solidnu.

Martinović 5 - Odličan, lagan, razigran, voli i ukrasti loptu u obrani. Zabio je 4 komada, postavlja visoke standarde.

Izbornik Lino Červar 4 - Dobra priprema, bili smo koncentrirani spremni za utakmicu što se savršeno vidjelo po obrani. Sada je na redu da i napad malo popravimo, jer protiv jačih će nam trebati.