Nicolo Zangirolami/Voice2Media / Voice2Media
EP ZRAČNA PUŠKA

SJAJAN NASTUP ZA HRVATA! PETER GORŠA UZEO BRONCU NA EUROPSKOM PRVENSTVU Snježana Pejčić ipak nije uspjela obraniti naslov

Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2018. 19:32

Najbolji hrvatski strijelac Petar Gorša osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u gađanju zračnim oružjem, koje se održava u mađarskom Gyoru, a naslov europskog prvaka drugu godinu zaredom osvojio je Rus Vladimir Maslenikov, postavivši pritom novi svjetski rekord u finalu sa 251.0 krugom.

Petar Gorša je u finale ušao sa šestim rezultatom kvalifikacija (626,5 krugova), a nadomak borbi za odličja bio je i drugi hrvatski reprezentativac Miran Maričić (625,5), koji je imao deseti rezultat, a od osmoplasiranog Norvežanina Hagelunda bio je lošiji za 0,6 kruga.

U finalnom nadmetanju, u kojem osmorica najboljih iz kvalifikacija kreću od nule, a svi pucaju 12 metaka, nakon čega najlošiji otpada te se isto nastavlja nakon svake serije od dva ispucana metka, Gorša je uspio izbjeći eliminaciju sve dok na vatrenoj crti nije ostao s dvojicom ruskih reprezentativaca.

BAKU - JUNE 26: Bronze medalist Petar GORSA of Croatia competes in the 50m Rifle Prone Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 5 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 26, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)
Nicolo Zangirolami/ Voice2Media / Voice2Media

Aktualni europski prvak Maslenikov bio je neuhvatljiv, a Aleksander Drjagin je nadmašio našeg strijelca za 0.2 kruga, kad je pogodio 10.2, a Gorša samo 9.7. Tako je Drjagin osvojio srebrno odličje, a Maslenikov je do zlata stigao popravivši svjetski rekord.

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić nije uspjela obraniti naslov europske prvakinje u disciplini zračna puška 10 metara, ona je u finalu EP-a u Gyoru zauzela šesto mjesto.

Pejčić je u finale ušla sa sedmim rezultatom kvalifikacija (625.0 krugova), da bi u završnom natjecanju uspjela nadmašiti Njemicu Jolyn Beer i Srpkinju Andreu Arsović, no 161.8 pogođenih krugova nakon 16 ispucanih metaka nije bilo dovoljno da nastavi natjecanje.

BAKU - JUNE 27: Gold medalist Snjezana PEJCIC of Croatia competes in the 50m Rifle 3 Positions Women Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 6 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 27, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)

Zlatno odličje osvojila je Dankinja Stine Nielsen, koja je na prošlogodišnjem EP u Mariboru bila srebrna iza Pejčić, sa 249.1 krugova, 0.4 kruga manje pogodila je srebrna Poljakinja Katarzyna Komorowska, dok je broncu osvojila Nizozemka Manon Smeets sa 226.8 krugova.

Na EP u Gyoru nastupile su još dvije hrvatske streljačice, Tanja Perec je sa 623.6 krugova zauzela 18. mjesto, a Valentina Gustin sa 621.1 pogodaka je završila na 34. poziciji.

Ranije u petak je Petar Gorša osvojio brončanu medalju u istoj disciplini, a naslov europskog prvaka drugu godinu zaredom osvojio je Rus Vladimir Maslenikov. Nadomak borbi za odličja bio je i drugi hrvatski reprezentativac Miran Maričić (625,5), koji je imao deseti rezultat, a od osmoplasiranog Norvežanina Hagelunda bio je lošiji za 0,6 kruga.