RUKOMET SP

Trileri u skupinama C i D: Njemačka uzela bod Danskoj, Omeyer spasio Francuze

U skupini D Poljaci su Ruse gurnuli na rub ispadanja i vjerojatno će utakmice Rusije i Argentine u zadnjem kolu odlučivati tko će u osminu finala
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 20. siječanj 2015. 22:14

Velika uzbuđenja u skupinama C i D u 3. kolu. Island je uzeo bod Francuskoj, a Njemačka Danskoj. Dancima je to nakon Argentine drugi izgubljeni bod. U tom dijelu ždrijeba samo su Šveđani maksimalni.

U skupini C Češka si je potpisala ispadanje porazom od Egipta (24:27). Vratio se Jicha nakon crijevne viroze, no samo 4 gola bila su preskroman učinak da bi se dobio Egipat na čijem je golu bio odličan Hendawi (13 obrana)

Švedska je lako izašla na kraj s Alžircima, u drugom dijelu se se čak i totalno opustili za konačnih 27:19. Jonas Kallman je bio nepogrešiv (6), ostali solidni samo.Alžirci ni to.

Francuzi su izgubili bod protiv Islanda (26:26). Točnije spasio ih je Theirry Omeyer od poraza. Činilo se da će okrenuti utakmicu koju je Island vodio 50 minuta, poveli su dva razlike, ali se Island nije dao, vratio se, vodio i zamalo otišao do totalne senzacije. Omeyer 18 obrana, Nikola Karabatić 6/6, doslovno drže Francusku zasad. Kod Islanda ključne je poteze vukao Palmarsson.

U skupini D Poljaci su Ruse gurnuli na rub ispadanja i vjerojatno će utakmice Rusije i Argentine u zadnjem kolu odlučivati tko će u osminu finala. Opet su Rusi izgubili dobiveno, jer zadnjih osam minuta izgubili su 5:1 za konačnih 26:25 uz zapažen finiš poljskog lijevog krila Adama Wisniewskog.

Argentina je pokazala da je ozbiljna. Nakon +2 u prvom poluvremenu drugo su protiv Saudijaca dobili 10, radili su serije od čak 6:0 i otišli do konačnih 32:20 predvođeni Pizzarom i braćom Simonet.

Za kraj dana Danci su spasili bod protiv Njemačke (30:30). Jedini pravi Danac bio je Mads Christiansen (6), dok je kod Nijemaca dominirala udarna trojka Gansheimer – Grotzky – Weinhold, a Schmidt je nokautirao dvaput Toft Hansena. Kakav Roggisch

Rezultati susreta 3. kola sa Svjetskog prvenstva za rukometaše u Kataru igranih u utorak: