MATIJA DJANJESIC/CROPIX Cropix
NOVI KIKS U ŠIBENIKU

Barakude doživjele novi poraz, ovoga puta bilo je još bolnije: Mađari drugo poluvrijeme dobili s 9:1!

Hrvatski vaterpolisti nisu dobro započeli pripreme za nastup na Olimpijskim igrama.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 26. lipanj 2021. 22:17

HRVATSKA – MAĐARSKA 10:15 (3:1, 6:5, 1:4, 0:5)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Štampalija i Bura.

HRVATSKA: Marcelić (8 obrana), Burić 2, Fatović, Lozina 1, Obradović 1, Bukić 2, Lazić 2, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Bašić, Garcia 1, Popadić (9 obrana). IZBORNIK: Ivica Tucak.

MAĐARSKA: Levai, Angyal 1, A. Nagy, Zalanki 3, Burian 1, Hosnyanszky 3, Pohl, Jansik 1, Konarik 1, Pasztor 3, Mezei 1, Nemet 1, Vogel (11 obrana). IZBORNIK: Tamas Marcz.

PETERCI: Hrvatska 2-2, Mađarska 0-1. PREKRŠAJI: Hrvatska 13, Mađarska 11. TRI PREKRŠAJA: Bušlje (23), Miloš (27).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 2-9 (22%), Mađarska 9-12 (75%).

Vaterpolska reprezentacija Hrvatske uvjerljivo je poražena od Mađarske u drugoj pripremnoj utakmici ove dvije reprezentacije. Nakon 10:12, sada je bilo 10:15 uz dva dijametralno suprotna poluvremena. Prvo je bilo odlično za Hrvatsku, drugo još bolje za Mađarsku uz katastrofalno izdanje naših.

Hrvatska je puno bolje otvorila utakmicu, Marcelić je obilježio prvu četvrtinu s pet obrana, krenulo je s 3:1 da bi se na veliki odmor otišlo s 9:6. I to je bilo to...

U trećoj četvrtini naš je napad stao, tek je Lozina zabio nakon što se jedna lopta odbila od vratnice, no Mađarska je djelovala raspoloženije i odlučnije te došla do 10:10 uoči posljednjih osam minuta. Na žalost, nije tu bio kraj nevolja, jer Hrvatska se u završnici raspala. Mađarska je radila što je htjela i u trenu je bilo 10:14, dok Janšik još nije uspio realizirati kontru prije no što je Ivica Tucak zvao minutu odmora. Nikakvi savjeti nisu pomogli, niti utješni gol nismo zabili u posljednjoj četvrtini, a primili smo ih pet.

Hrvatska će sljedeći pripremni nastup imati na turniru u Budimpešti od 2. srpnja. Valjda će do tada biti bolje.

27. travanj 2024 06:21