TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
PREMIER LIGA

Mladost se dobro držala i nakon prve dvije četvrtine bila u egalu, ali onda se probudio Jadran...

Vaterpolisti splitskog Jadrana su uvjerljivo pobijedili zagrebačku Mladost s 13:5
Piše: HinaObjavljeno: 06. ožujak 2022. 13:45

Vaterpolisti splitskog Jadrana uvjerljivo su pobijedili zagrebačku Mladost 13:5 (2:2, 3:3, 4:0, 4:0) u dvoboju regionalne Premier lige.

Nakon prve dvije četvrtine Mladost je bila u rezultatskom egalu s favoriziranim Splićanima te je na semaforu svjetlilo 5:5. No, u zadnje dvije četvrtine Mladost nije uspjela zabiti ni jedan pogodak, dok su Splićani zabili čak osam puta i na kraju slavili s uvjerljivih 13:5.

Po tri pogotka su za Jadran dali Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov, dok je dva gola za Mladost postigao Franko Lazić.

U nastavku dana od hrvatskih klubova u ligi još igraju Mornar (protiv Novog Beograda) te međusobno Jug AO i Solaris.

Na ljestvici vode Jadran i Novi Beograd s 28 bodova, ali Novi Beograd ima utakmicu manje. Treći je Jug Adriatic osiguranje s 27 bodova i utakmicom manje. Mladost je deveta (11 bodova), a Solaris deseti (10 bodova), dok je Mornar pretposljednji sa samo dva boda.