Vjekoslav Kobešćak

TOM DUBRAVEC Cropix
LIGA PRVAKA

Oslabljeni Jug izgubio u gostima kod Brescie, sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine

Dubrovački klub porazom bez posljedica završio nadmetanje u skupini B Lige prvaka
Piše: Dean BauerObjavljeno: 23. svibanj 2023. 21:56

BRESCIA - JUG AO 14:10 (4:1, 2:1, 4:4, 4:4)

BRESCIA - Plivalište Pompino. Suci: Bourges (Francuska) i Schwartz (Izrael).

BRESCIA: Tešanović (11 obrana), Dolce, C. Presciutti 1, Gianaza, Đ. Lazić 2, Vapenski 1, Renzuto 1, Harkov 1, Alesiani 2, Luongo 4, Di Somma 2, Gitto, Baggi Nechi. TRENER: Alessandro Bovo.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (10 obrana), Burđelez, Fatović, Zvono 3, Joković, I. Vukojević, Biljaka, Prkoča 1, Mozara, Kakaris 2, Grgurević, Žuvela 4, Jurišić (4 obrane). TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

OSOBNE POGREŠKE: Brescia, Jug Adriatic osiguranje

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Brescia 6-10 (60%), Jug Adriatic osiguranje 4-10 (40%).

U najmanje bitnoj utakmici ove sezone u Ligi prvaka, budući da je sve već bilo odlučeno ranije glede plasmana na Final 8 Lige prvaka, jugaši su u nekompletnom sastavu izgubili od talijanskog doprvaka. Trener Vjekoslav Kobešćak zbog ozljeda nije mogao računati na Filipa Kržića, ali i Franka Lazića, no vrlo rano je ozlijeđen i kapetan momčadi Loren Fatović. Bez trojice igrača iz prve momčadi, najboljih 13 bilo je teško i očekivati nešto osobito više ili bolje od Gospara.

Što se ishoda tiče, sve je bilo i više no jasno nakon prve četvrtine (4:1), a u poluvremenu i još malo "podebljano" (6:2). Dubrovčanima je ovo inače bio već četvrti uzastopni susret u Ligi prvaka u kojem nisu pobijedili. Ne mora biti preveliko upozorenje, ali određeni signal uoči završnog turnira Lige prvaka u Beogradu sigurno jest.

Ostali rezultati 14. kola: OSC Budimpešta - Marseille 18:13, Novi Beograd - Spandau 04 13:8 i Ferencvaros - Sabadell 10:12.

Poredak: Brescia 34, Novi Beograd 32, Ferencvaros 25, Jug Adriatic osiguranje 16, Sabadell 16, OSC 13, Marseille 13, Spandau 04 11.

20. travanj 2024 12:27