Ivan Marcelić

Božidar Vukičević/Cropix
SLAVLJE U TREBINJU

Velika pobjeda Splićana u Ligi prvaka. ‘Preživjeli‘ sumnjivi peterac, vratar briljirao u završnici

Ivan Marcelić poremetio je sve planove prvaku Crne Gore za pobjedu splitskog Jadrana od 11:10
Piše: Dean BauerObjavljeno: 07. listopad 2023. 21:36

JADRAN (HN) - JADRAN SPLIT 10:11 (1:3, 4:2, 4:3, 1:3)

TREBINJE, Plivalište Banje. Gledatelja 500. Suci: Buch (Španjolska) i Achladiotis (Grčka).

JADRAN (HN): Đurović (6 obrana), Holod 3 (1-1), Vučurović, Vukičević 2 (2-2), Vujović 1, D. Radović 1 (0-1), Nagaev (0-1), M. Gardašević, Baničević, Sladović 1, Čaraj, V. Radović 2, I. Radović.

TRENER: Petar Radanović.

JADRAN SPLIT: Marcelić (5 obrana), Čagalj 1, Marinić Kragić 3 (2-2), Biljaka 2, Butić, Pejković, Bukić 2, Harkov, Đ. Radović, Vrlić 1, Fatović 1, Dužević 1, Anić (4 obrane).

TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: Jadran (HN) 3-5, Jadran Split 2-2. OSOBNE POGREŠKE: Jadran (HN) 17, Jadran Split 19. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Harkov (14), Vučurović (20), Biljaka (25), Sladović (26), Čaraj (26), Baničević (28), Bukić (32). ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Butić (24). ŽUTI KARTON: trener Marelja (22).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran (HN) 4-14 (28%), Jadran Split 5-15 (33%).

Velika, važna i vrlo vrijedna pobjeda našeg, splitskog nad crnogorskim ili hercegnovskim Jadranom. U Bosni i Hercegovini. Ili Trebinju, gdje Hercegnovljani igraju ovosezonske domaće europske utakmice.

Susret vrlo težak za odigrati poradi izrazito puno osobnih pogrešaka, čak 36 u što računamo dakako i čak sedam peteraca. Za vrlo veliku većinu, ruku na srce ne možemo reći da nisu i postojali. Jedan nam se doduše činio malo sumnjivim, onaj Harkova nakon što je zaradio svoje drugo isključenje, potom 2-3 sekunde kasnije i kaznu za peterac zbog - po sudačkom mišljenju - nedovoljno brzog izlaska iz igre. Po nama, jedino diskutabilno, ali kad smo kod tog prekršaja Harkova ono je bilo poprilična otegotna okolnost jer je najbolja lijeva ruka Splićana izletio s tri osobne vrlo rano, već u 14. minuti.

Hrvatski prvak je počeo odlično, prvenstveno u obrani. U prve dvije četvrtine, od domaćih pet pogodaka, čak su tri postigli iz kaznenih udaraca. Prvi gol “iz igre” tek dvije minute prije kraja druge četvrtine. Ono što objema momčadi nije bilo za pohvaliti je napad s igračem više. Jadran iz Herceg Novog u prvom poluvremenu 1-7 i taj jedan je bio peterac, ali iznuđen u napadu s igračem više. No, ni naš Jadran nije blistao po ovom pitanju. Prve dvije četvrtine, 1-6. Međutim, Mareljina je momčad imala sjajan početak (1:3, pa potom i 1:4, 2:5), fina, mirna kontrola sve dok.... Ha, sve dok je nisu izgubili! Promašeni neki ziceri, istina i poboljšana obrana domaćina, barem službeno domaćina jer se ipak igralo u trećoj državi, u BiH. Na “veliki odmor” se otišlo u egalu, 5:5.

Kada je tri minute prije kraja treće četvrtine Jadran (HN) prvi put poveo, nakon nekoliko šuteva s vanjskih pozicija, trener Jure Marelja mijenja vratara. Umjesto Mate Anića, među vratnice je uplivao Ivan Marcelić i poremetio sve planove prvaku Crne Gore. Prvo je skinuo peterac ruskom ljevaku u crnogorskom sastavu, Ivanu Nagajevu, pa vezao dvije dobre obrane izvana, da bi u posljednjoj dionici, kada se lomio rezultat, baš Marcelić bio jedna od prevaga. Nema statistički puno obrana, pet ukupno, ali svaka mu je stvarno bila za ocjenu 5.

Posljednju su četvrtinu naši jadranaši odigrali na tragu početka susreta. Prvo gol za izjednačenje, Čagalj na sjajno uplivavanje na drugu vratnicu (9:9), pa onda hladnokrvni šut iz peterca, odnedavno svježeg oca, kapetana Jerka Marinića Kragića (9:10). Izjednačili su Crnogorci preko Vasilija Radovića, da bi šut i gol Luke Bukića četiri i pol minute do kraja bio na kraju i konačni rezultat. Puno se još igralo, pola četvrtine, puno je igrača još “izletjelo” iz bazena zbog tri osobne, ali ono najbitnije, rezultat se nije mijenja.

U drugoj utakmici 2. kola skupine C, Crvena zvezda poražena je kod kuće od Ferencvarosa, završilo je 6:16.

REDOSLIJED: Ferencvaros 6, Jadran (S) 6, Jadran (HN) 0, Crvena zvezda 0.

29. travanj 2024 11:36