Damir Krajač/Cropix
VAŽNE POBJEDE

Slavlje hrvatskih susjeda, osigurali su plasman na Olimpijske igre, sad su sva mjesta popunjena

Crnogorski vaterpolisti će peti put zaredom igrati na Igrama, a vizu je čekirala i Italija
Piše: Dean BauerObjavljeno: 11. veljača 2024. 18:49

Nakon Hrvatske, Olimpijske igre u Parizu su u nedjelju u Dohi osigurali i vaterpolisti Crne Gore te Italije. Dva dana ranije to je učinila Srbija, tako da je olimpijski vaterpolski turnir popunjen.

U ostalim trima nedjeljnim utakmicama razigravanja za četvrtfinale ili lažnoj osmini finala, nije bilo velike razlike kao u susretu Barakuda i Kineza. Crna Gora nije baš tako lako kako se na prvi pogled čini pobijedila Rumunjsku u vrlo bitnom susretu u kojem su Rumunji također "lovili" OI.

Rumunji su naime poveli 4:1, od toga je vratar Tešanović "popio" tri gola odnosno toliko ih ide na njegovu dušu. Ipak, izbornik Crnogoraca Vladimir Gojković očito ima silno povjerenje u svojeg prvog vratara, a ovaj mu je to kasnije i vratio. Baš kao što se i Crna Gora vratila tijekom druge četvrtine i povela 7:6.

Ipak, Rumunjska se nije predavala, nastavila je prijetiti, uostalom do pet minuta prije kraja utakmica je bila itekako "živa" (10:9 za Crnu Goru). Gledajući Rumunje ovdje, pa prije toga i na EP u Hrvatskoj, možemo zaključiti da se ova reprezentacija lagano približava najboljima. Neće biti tako skoro za medalju, ali značajno su podignuli kvalitetu i sad su pristojna, ozbiljna momčad.

Najzanimljivija je bila utakmica SAD i Italije. Gusto i tijesno do samog kraja. Vodila je Italija u jednom trenutku tri razlike (7:4), ali začas su se SAD vratile do zaostatka 7:6. U zadnjoj četvrtini, šest minuta do kraja, Amerikanci su i izjednačili (10:10), iako bez suspendiranog Hallocka, ali i bez u drugoj četvrtini isključenog Woodheada. Italija se uspjela odlijepiti na 12:10 i 13:11, a zadnji pogodak Bowena za SAD bilo je samo za uljepšavanje poraza.

Francuzi su pak tek pred kraj slomili čvrste Australce.

Parovi četvrtfinala u utorak, 13. veljače: 14.00 Španjolska - Crna Gora; 15.30 Grčka - Italija; 17.00 Srbija - Hrvatska i 18.30 Mađarska - Francuska.

Dometnimo još i da su odigrane utakmice za poredak od 13. do 16. mjesta: Južna Afrika - Brazil 5:18 i Japan. Kazahstan 17:4.

Osmina finala

Australija - Francuska 8:11 (3:2, 3:4, 1:2, 1:3)

AUSTRALIJA: Porter (12 obrana), Lambie, Ford, Power 1, Merčep, Pavillard 1, Byrnes 1, Maksimović 2, Putt 1, Poot 1, B. Edwards 1, Hedges, Berehulak. IZBORNIK: Tim Hamill.

FRANCUSKA: Dubois, Saudadier, Crousillat 2 (2-2), Bouet 4, Khasz, T. Vernoux 2 (0-1), R. Marion-Vernoux 1, Bjorch, Bodegas 2, Vanpeperstraete, De Nardi, Fontani (9 obrana), Nardon. IZBORNIK: Florian Bruzzo.

--

Crna Gora - Rumunjska 12:9 (3:5, 4:1, 2:2, 3:1)

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan, Perković 3, Averka 3, Mačić 1, Popadić 1, Vidović, Ukropina 2 (1-1), Spaić, Matković 1, V. Radović 1, Tešanović (11 obrana), Vujović. IZBORNIK: Vladimir Gojković.

RUMUNJSKA: Tic (7 obrana), Belenyesi, Lutescu, Fulea 3, Vranceanu, Prioteasa, Tepelus 1, Oanta 1, Colodrovschi 1, Georgescu 2, Vancsik, Dragusin, Neamtu 1. IZBORNIK: Bogdan Rath.

--

SAD - Italija 12:13 (3:3, 1:3, 4:4, 4:3)

SAD: Weinberg (11 obrana), Hooper 2, Vavic, Obert 1, Daube 4 (2-2), Cupido, Woodhead, Bowen 3, C. Dodd, R. Dodd 2, Irwing, Holland, Abramson. IZBORNIK: Dejan Udovičić.

ITALIJA: Del Lungo (8 obrana), Di Fulvio 3, Marziali, Fondelli 3 (2-2), Renzuto, Echenique 1, Presciutti 1, Bruni 2, Di Somma 2 (1-1), Velotto, Condemi 1, Nicosia, Iocchi Gratta. IZBORNIK: Alessandro Campagna

21. srpanj 2024 17:23