RONALD GORSIC Cropix
VATERPOLO

Žapci razbili Potsdam: Utješna pobjeda Zagrepčana na kvalifikacijskom turniru Eurokupa u Barceloni

Utakmica? Ona ne zaslužuje opis. Kada je rezultat nakon prve četvrtine 10:1...
Piše: Dean BauerObjavljeno: 24. rujan 2023. 13:07

POTSDAM - MLADOST 9:23 (1:10, 1:6, 4:3, 3:4)

BARCELONA - Plivalište Barcelone. Suci: Petik (Mađarska) i Petronilli (Italija).

POTSDAM: A. Vukojević, Hueppe, Taubert 1, Žeželj 1 (0-1), Fel. Korbel, Kugler, Grosse, Arnold 1, Fer. Korbel 3, Hoffman 2 (1-1), Burger 1, Ulrich, Dortmann. TRENER: Alexander Tchigir.

MLADOST: J Bušić 2, T. Bušić 1, Solje 2, Gluhaić 1, Penava 4, Koprčina 2 (1-1), Rakovac 3, Mijić 5 (1-1), L. Bajić 2, Herceg 1, Fajković, Sunara. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Potsdam 1-2, Mladost 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Potsdam 8, Mladost 9. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Taubert (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Potsdam (16%), Mladost 2-4 (50%).

Kada je rezultat nakon prve četvrtine 10:1, kada momčad koja gubi ne napravi cijelu prvu četvrtinu niti jedan prekršaj, onda znate kakav vaterpolo igra njemački Potsdam. Momčad u kojoj vrata čuva naš mladi Antonio Vukojević koji je pristigao iz Jug Adriatic osiguranja.

Najzanimljivija osoba u njemačkom sastavu je trener. Alexander Tchigir, nekoć u biti Aleksandar Čigir. Ruski vratar koji je sredinom ‘90-tih godina prošlog stoljeća otišao u Njemačku, uzeo državljanstvo, ali i službeno germanizirao ime i prezime, međutim bitnije je da je ostavio velik trag u vaterpolu.

Jedan je od najboljih vratara na svijetu. U dobi od 40 je branio za Njemačku na OI u Pekingu 2008. Za reprezentaciju Zajednice nezavisnih država (bivši SSSR) je osvojio broncu na OI u Barceloni 1992. Aktivno je branio još do zamalo svoje 50. godine (sada su mu 53). Utakmica? Ona ne zaslužuje opis, tek konstataciju da je ovom pobjedom Mladost okončala svoje kratko sudjelovanje u europskim kup-natjecanjima za ovu sezonu. A još ni rujan nije završio...

18. svibanj 2024 01:25