RONALD GORSIC/CROPIX
PLIVANJE

Jana Pavalić zlatna na 50 m leptir, Nenadić srebrni na 100 slobodno

To je disciplina u kojoj je naša tinejdžerica prije dvije godine osvojila svjetsko zlato i europsku broncu
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 07. srpanj 2024. 20:08

Mlada plivačica Jana Pavalić, 17-godišnjakinja iz Gornje Stubice, jedna od najvećih nada hrvatskog sporta osvojila je zlatnu medalju na 50 m leptir na Europskom juniorskom prvenstvu u Vilniusu. Jana je u finalu s 26.21 za četiri stotinke popravila hrvatski seniorski rekord i podijelila prvo mjesto s Dankinjom Martine Damborg.

To je disciplina u kojoj je naša tinejdžerica prije dvije godine osvojila svjetsko juniorsko zlato i europsku broncu, a sada je obogatila kolekciju. U Vilniusu je, pak, prije ovog zlata naša olimpijka doplivala i do srebra na 50 m slobodno.

U nedjelju je srebrno odličje na 100 m slobodno osvojio i Vlaho Nenadić koji je s 48.80 popravio hrvatski juniorski rekord. Brži od njega u finalu je bio samo domaći predstavnik Tajus Juska (48.74).

Hrvatska je tako ovo EP okončala s četiri medalje jer je, osim navedenih, srebro na 100 m leptir ranije osvojio Maro Miknić.

08. rujan 2024 01:46