Marin Mogić

JAKOV PRKIC Cropix
daljinsko plivanje na 5 km

Marin Mogić osvojio je deseto mjesto na Europskom prvenstvu u Beogradu

Nastupio je i 18-godišnji Patrick Eremija koji je u konkurenciji 29 plivača osvojio 26. mjesto
Piše: HinaObjavljeno: 13. lipanj 2024. 17:01

Hrvatski plivački reprezentativac Marin Mogić osvojio je deseto mjesto na Europskom prvenstvu u Beogradu, u disciplini daljinskog plivanja na 5 km, a na cilj je došao za 54 minute i 53.8 sekundi.

Osim 25-godišnjeg Mogića, nastupio je i 18-godišnji Patrick Eremija koji je u konkurenciji 29 plivača osvojio 26. mjesto, a njegiv je rezultat bio 59:45.5 minuta.

U neizvjesnoj završnici naslov europskog prvaka osvojio je Mađar David Betlehem (53:28.3) koji je ciljnu ploču dotaknuo samo četiri desetinke prije Francuza Marc-Antoinea Oliviera (53:28.7). Na pobjedničkom postolju pridružio im se Talijan Marcello Guidi (53:30.8).

Hrvatska nije imala predstavnicu u konkurenciji plivačica u utrci na 5 km, u kojoj je zlatnu medalju osvojila Njemica Leonie Antonia Beck (58:25.3 minuta) i dodala ju jučerašnjem naslovu europske prvakinje na dionici od 10 km.

Talijanka Ginevra Taddeucci (58:26.5) je za njom zaostala 1.2 sekundi, a u neizvjesnoj borbi za broncu Mađarica Bettina Fabian (58:28.7) je za tri desetinke nadmašila Mariju de Valdes Alvarez (58:29.0).

13. lipanj 2024 17:01