Brad Penner-USA TODAY Sports / Reuters
INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. srpanj 2018. 10:29

Sinoć su diljem SAD-a u sklopu International Champions Cupa odigrane utakmice europskih nogometnih divova.

Juventus je pobijedio Bayern 2:0, Liverpool je bio bolji od Manchester Cityja s 2:1, Tottenham je lakoćom savladao Romu sa 4:1, dok su Milan i Manchester United odigrali 1:1, ali je slavni klub s Old Trafforda na kraju slavio na jedanaesterce 9:8. Nikola Kalinić zaigrao je za Milan od 75. minute.

U preostalom sinoćnjem okršaju Benfica je pobijedila Borussiju Dortmund na penale 4:3, nakon što je regularni dio završio 2:2.

Juventus je bez Marija Mandžukića slavio protiv Bayerna Nike Kovača u Philadelphiji 2:0 golovima mladog 21-godišnjeg Andree Favillija, a u redovima Bavaraca u prvih 11 zaigrao je mladi 18-godišnji Josip Stanišić koji ima i njemačko i hrvatsko državljanstvo.

SVE GOLOVE S UTAKMICE JUVENTUS - BAYERN POGLEDAJTE OVDJE

Liverpool bez Dejana Lovrena gubio je od Manchester Cityja u New Jerseyju golom Leroya Sanea iz 57. minute, ali je u 63. minuti izjednačio Mohamed Salah, a u sudačkoj nadoknadi Sadio Mane je iz jedanaesterca zabio za slavlje 'Redsa'.

SVE GOLOVE S UTAKMICE LIVERPOOL - MANCHESTER CITY POGLEDAJTE OVDJE

Ludo poluvrijeme s pet golova vidjeli su gledatelji u San Diegu u utakmici Tottenhama i Rome. Povela je Roma golom Patricka Schicka već u 3. minuti, a onda su Fernando Llorente i Lucas Moura svaki s dvama golovima donijeli veliki preokret. Za Romu je od 58. minute igrao Ante Ćorić.

SVE GOLOVE S UTAKMICE TOTTENHAM - ROMA POGLEDAJTE OVDJE

U susretu između Manchester Uniteda i Milana bilo je potrebno čak 26 jedanaesteraca kako bi dobili pobjednika. Utakmica je završila 1-1, pa je pitanje pobjednika razriješeno udarcima s bijele točke i to nakon čak 13 serija. Na koncu je United slavio 10-9 uz devet promašenih penala. Među igračima koji su bili precizni bio je i Nikola Kalinić koji je zabio za Milan u osmoj seriji.

GOLOVE S UTAKMICE BENFICA - BORUSSIA DORTMUND POGLEDAJTE OVDJE

International Champions Cup, rezultati:

Juventus - Bayern 2:0 (Favilli 32', 40')

Manchester City - Liverpool 1:2 (Sane 57' / Salah 63', Mane 90-11m')

Roma - Tottenham 1:4 (Schick 3' / Llorente 9', 18', Moura 28', 44')

Milan - Manchester United 8:9 na penale (1:1, Suso 15' / Sanchez 12')

Borussia Dortmund - Benfica 3:4 na penale (2:2, Philipp 20', 22' / Almeida 51', Semedo 69')

04. svibanj 2024 01:53