BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX Cropix
UZBUDLJIVO DO SAMOGA KRAJA

Košarkaški triler u Beogradu: Splićani promašili dva šuta za pobjedu i izgubili nakon dva produžetka

Split je u beogradskom predgrađu Železnik izgubio silno zanimljivu utakmicu 15. kola ABA lige
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 15. siječanj 2021. 22:36

FMP - Split 96:92 (75:81) (75:81) (15:27, 26:15, 19:14, 15:19 - 6:6, 15:11)

BEOGRAD - Košarkaška dvorana Železnik. Bez gledatelja. Suci: Juras, Peić i Pecelj.

FMP: Lazarević 7p, 3s, 4a, Čović 4p, 3s, 11a, 4il, Izundu 10, Hands 6, Simović, Radovanović 13p, 7s, 4ul, Pecarski 11p, 4s, Nenadić 23p, 5s, 3il, Radonjić 4p, 7s, Popović, Macura 8p, 5s, Đorđević 10p, 11s.

SPLIT: Gizdavčić, Perasović, Kedžo, Ukić 18p, 5s, 8a, 4il, Marčinković 11p, 11s, Šarić, Bajo 3p, 3il, Čampara 11p, 5s, 3a, Vranković 9p, 3s, 3b, 3il, Luković 26p, 5s, 4a, Marić 9p, 5s, Mesiček 5p, 3s, 3il.

--------------------------------------------------------------------------------------

Split je u beogradskom predgrađu Železnik izgubio silno zanimljivu utakmicu 15. kola ABA lige. Nakon punih 50 minuta košarke, dva produžetka i gomile preokreta je FMP došao do pobjede koja im je prema reakcijama igrača i svih u dvorani bila silno važna.

Žuti su utakmicu otvorili kao iz snova. Roko Ukić dirigirao je igrom i pogađao trice, startna petorka s tri "visoka" - Luković, Bajo i Marić - pokazala se kao pun pogodak trenera Ivice Skelina te je Split već u završnici prve četvrtine imao prednost od 14 razlike, nakon 17 minuta i najvećih +15. Da bi onda sve stalo. Doslovno. Naime, domaćin je prvo zaključio poluvrijeme sa 15-1 (!) i otvorio drugo sa 8-1. Za šest razlike što je do sedam minuta prije kraja utakmice naraslo na devet.

I kad su gosti izgledali nokautirano, velikim dijelom i jer je Ukić ostao bez snage, krenuo je još jedan preokret. Ovaj put u režiji Marka Lukovića, koji je odgovorio Nemanji Nenadiću, čovjeku koji je vodio FMP do "breaka" od 24 poena između 17. i 33. minute. Međutim, Luković je uspio poništiti -9, u konačnici tricom za 75:75, devet sekundi prije kraja. Kako FMP nije iskoristio posljednji napad, dok je Ukićeva "nemoguća" trica poništena jer nije na vrijeme izbacio loptu, otišlo se u produžetak...

Točnije, prvi produžetak, s obzirom da u njemu posljednji napad nije iskoristio Split - Luković je promašio tricu, Čampara dvicu. Za još pet minuta u Železniku. U kojima se situacija konačno rasplela. Uz još jedan preokret. Jer Split je krenuo sa četiri poena u prvom napadu, FMP odgovorio sa 7-0. Da bi priču zaključili Macura tricom na ulazu u posljednju minutu i Lazarević zakucavanjem uz prekršaj za nedostižnih pet razlike.

05. svibanj 2024 14:22