Grubo su igrali Gruzijci protiv Dončića

YUICHI YAMAZAKI Afp
OSIGURALI DRUGI KRUG

Nastavlja se Dončićev šou na SP-u! Čudesni Slovenac donio svojoj momčadi novu pobjedu protiv grubih protivnika

Gruzijci su pokušali i grubom igrom zaustaviti Sloveniju, ali u tome nisu uspjeli
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 28. kolovoz 2023. 15:48

Nisu Luka Dončić i Slovenija imali puno problema s Gruzijom u drugom kolu Svjetskog prvenstva. Naši zapadni susjedi su slavili rezultatom 88:67 i tako osigurali drugi krug Mundobasketa.

Nakon prve četvrtine koju je Gruzija dobila rezultatom 17:16, razbudio se Dončić koji je svojim poenima i asistencijama doslovno uništio protivnike. Diktirao je igrač Dallas tempo utakmice, a Gruzijci su pokazali da jednostavno nemaju dovoljno napadačkog oružja, posebno jer Tornike Shengelia i Giorgi Shermadini danas nisu bili raspoloženi. Držao je Gruziju Aleksander Mamukelashvili, ali to nije bilo dovoljno. Slovenija je na poluvremenu imala 12 poena prednosti i više nije gledala unatrag.

Gruzijci su u drugom poluvremenu ponekad igrali i grubo, ali ni to nije zaustavilo Sloveniju. Dapače, kao da je samo izazvalo Dončića koji je utakmicu završio s 34 poena, 10 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte uz šut 9/20 dok je slobodna bacanja gađao 13/17. Uz njega dobru su partiju u redovima Slovenije odigrali Klemen Prepelič (15p, 4s) i Zoran Dragić (12p, 3a). Kod Gruzije najbolji spomenuti Mamukelashvili (21p, 7s) te Kakhaber Jintcharadze (12p).

Srbija nije imala nikakvih problema u svojoj utakmici protiv Portorika. Od početka su izabranici Svetislava Pešića nametnuli svoj ritam, imali 12 poena prednosti nakon prve četvrtine i čak 30 razlike na poluvremenu. Do kraja je Portoriko uspio smanjiti na ‘minus 17‘ i to je bilo sve od njih. Bogdan Bogdanović je za Srbiju ubacio 17 poena te imao po 5 skokova i asistencija, Nikola Jović je također ubacio 17 poena te imao 4 asistencije i 3 skoka, a Aleksa Avramović je utakmicu završio s 15 poena. Isaiah Pineiro je bio najefikasniji u reprezentaciji Portorika s 14 poena dok je Jordan Howard dodao 13 poena.