Austin Reaves

TED ALJIBE Afp
SLAVILI I ŠPANJOLCI

Zastrašujuća formula Amerikanaca opet dala učinak, družina Stevea Kerra pregazila i Grčku

Reprezentacija SAD-a upisala je i drugu pobjedu, Grčka je stradala 109:81 (19:23 18:27 19:29 25:30)
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 28. kolovoz 2023. 16:49

Grčka se dobro držala prvih 15-ak minuta utakmice protiv SAD-a. Poveli su sa 6:2, držali se u egalu do kraja prve četvrtine pa i u prvim minutama drugog dijela utakmice, ali onda su jednostavno ostali bez odgovora na raznovrsnu igru Amerikanaca. Paolo Banchero je pogodio dva slobodna bacanja za prvi odlazak na dvoznamenkastu prednost (35:25), kasnije zakucao za +12, a onda je Tyrese Haliburton pogodio tricu za 40:25.

U tom trenutku je riješeno pitanje pobjednika, a iako je Grčka do poluvremena držala prihvatljiv zaostatak, njihov svaki otpor je prestao sredinom trećeg dijela utakmice kada su Amerikanci otišli na 20 poena prednosti. Na kraju je bilo +28, a SAD je u ovoj utakmici probio granicu od 100 poena kada je već u prvom kolu protiv Novog Zelanda ostao na 99.

Zanimljivo je kako je 11 igrača SAD-a igralo između 13 i 21 minuta, a samo je Walker Kessler igrao manje od toga, svega 5 minuta. To je očigledno formula koju Steve Kerr koristi - visokim ritmom doći do razine igre koju niti jedan protivnik ne može pratiti, a posebno je to lako kada u završnicama utakmica rezultat više nije važan. Ravnomjerno su se rasporedili i što se poena tiče - Austin Reaves je bio najefikasniji s 15 poena te 6 asistencija i 5 skokova, po 13 poena su imali Jalen Brunson i Anthony Edwards, a 10 je dodao Bobby Portis. Kod Grčke su najbolji bili Georgios Papagiannis (17p, 3s) i Nikos Rogkavopoulos (14p, 4s).

Uvjerljivu pobjedu su upisali i košarkaši Španjolske. Brazilci su se hrabro držali 30-ak minuta bez ozlijeđenog ponajboljeg igrača momčadi Raula Neta, ali ‘Furija‘ jednostavno ima previše dobrih košarkaša da bi dopustila bilo kakvo iznenađenje. Na kraju je bilo 96:78 za Španjolsku u čijim su redovima najbolji bili Santiago Aldama (15p, 4s), Willy Hernangomez (14p, 5s) i Juan Nunez (13p, 7s, 5a). Kod Brazila su najefikasniji bili Bruno Caboclo (15p, 11s) i Yago Santos (14p, 6s, 4a).